Wspaniale spisała się trzyosobowa reprezentacja zawodników TUKS Kozica Piotrków w rozegranych w dniach 09-11.01.2021 w pabianickiej Hali Tenisowej MOSiR-u Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego skrzatów do lat 12 i kadetów do lat 16, która w składzie: Natan Krawczyk, Kornel Górny i Igor Kędzia wywalczyła 4 medale.

HMWL_12_1

SKRZATY DO LAT 12
Tu TUKS Kozica wystawił dwóch reprezentantów. Z nr 1 wystąpił Natan Krawczyk, który w grupie A pokonał 6/0,6/0 Filipa Granasa ST Winners J. Wolniak Łódź oraz 6/3,6/2 Kacpra Kanię PKT Pabianice i awansował z pierwszego miejsca z grupy do gry o miejsca 1-3. W grupie B debiutował na poza piotrkowskich kortach Kornel Górny, który uległ 0/6,0/6 Tomaszowi Kowalczykowi AZS Łódź i 0/6,2/6 Arkadiuszowi Norembergowi Fundacja Eurotenis Łódź.

IMG_84741

W grze o miejsca 1-3 Natan Krawczyk najpierw pokonał 6/1,6/1 Karola Kalmanowicza AZS Łódź, a następnie uległ 4/6,5/7 Tomaszowi Kowalczykowi także AZS Łódź, zdobywając tytuł wicemistrza województwa. Kornel Górny zajął ostatecznie 8. miejsce, a w meczach grupy grającej o miejsca 7-9 uległ 1/6,1/6 Bartoszowi Perlińskiemu MKT Łódź i otrzymał walkower od Filipa Granasa, który nie przystąpił do meczu.

HMWL_12_2

W deblu reprezentanci TUKS Kozica wystąpili w różnych parach. Natan Krawczyk wraz z Arkadiuszem Norembergiem wywalczyli złote medale! Jako para nr 1 pokonali w półfinale 6/0,6/2 Filipa Granasa i Wiktora Szczerbowskiego – obaj ST Winners J.Wolniak Łódź, a w finale 6/2,6/3 Karola Kalmanowicza i Tomasza Kowalczyka, którzy z kolei pokonali wcześniej w półfinale Kornela Górnego i Bartosza Perlińskiego.

IMG_20210110_190751832

KADECI DO LAT 16
Tu mieliśmy jednego reprezentanta – Igora Kędzię, który dopiero co opuścił kategorię młodzików. Igor we wstępnej fazie turnieju w grupie A pokonał 6/4,6/3 Marcina Dójczyńskiego MKT Łódź i 6/3,6/0 ret. Andrzeja Żardeckiego MKT Łódź oraz uległ nr 1 turnieju Oskarowi Szymczakowi PKT Pabianice 1/6,0/6 i zajął 2 miejsce w grupie. W ćwierćfinale pokonał w trudnym meczu zwycięzcę gr B Kamila Kołodziejczyka MKT Łódź 7/6(5),1/6,11/9, przegrywając w super tie-breaku 8/9, a w półfinale uległ Alanowi Budzyńskiemu Fundacja Eurotenis Łódź 3/6,2/6, zdobywając brąz.