Jeśli to miała być inauguracja kolejnego sezonu w kategorii skrzatów i skrzatek do lat 12 w Piotrkowie Trybunalskim, to niech to dunder świśnie. Turniejowe gry małych tenisowych uparciuchów w takich warunkach, kiedy tylko na kortach w naszym WTK brakowało śniegu, oglądaliśmy z wielkim podziwem. Zimny wiatr, opady mżawki, temperatura około 7-8 ºC, biegającym po kortach skrzatom na pewno nie doskwierały tak, jak siedzącym na ławkach i trzęsącym się z zimna, kibicującym swoim pociechom rodzicom...

Rywalizacja toczyła się przez trzy dni, a przerwana była 2 maja deszczonośnym niżem o meteorologicznej nazwie "Daniel".

181537479_1126909937826509_5748526431889429483_n

SKRZATY
Chłopcy rozpoczęli i zakończyli na piotrkowskich kortach turniej wcześniej niż dziewczęta. W pierwszym półfinale nr 6 Filip Nadulski KT Avia Świdnik pokonał w pechowym dla Stanisława Wagi KT Start Łódź meczu, bowiem przy stanie 4/1 w pierwszym secie dla Filipa, Stasiu doznał kontuzji kolana i nie był w stanie kontynuować spotkania. W drugim zaś nr 3 Lucjan Larysz KST AT K.Pyka Katowice wygrał 6/1,6/3 z nr 8 Rayanem Obadi AG Tenis Chorzowska Radom. W poniedziałkowym popołudniowym finale triumfował świdniczanin Filip Nadulski pokonując w wyrównanym meczu 6/4,3/6,10/4 Lucjana Larysza.

181472135_1208054766318091_8951983443701023755_n

SKRZATKI
Do fazy półfinałów turniej toczył się bez zakłóceń na piotrkowskich kortach przy Belzackiej i gdyby nie kiepskie warunki pogodowe, kontynuowany byłby, jak turniej chłopców. Jednakże możliwe zagrożenie opadami, spowodowane wspomnianym niżem "Daniel", spowodowało, że przy trzech obecnych w półfinałach zawodniczkach z Warszawy i jednej z Przemyśla, z wykazaną przez P. Bogdanowicz inicjatywie (tutaj Wielkie Podziękowania!), turniej bezpiecznie i bez zagrożenia warunkami pogodowymi kontynuowano na kortach krytych w Warszawie.

182207444_3888064637949070_2217987934011984723_n

W półfinałach nr 3 turnieju Bogna Bogdanowicz UKS ST Net Warszawa pokonała łatwo 6/0,6/0 nr 5 Nelę Szpiech UKS Go Run Tennis Lublin, a nr 2 Kornelia Stępkowska UKS ST Net Warszawa 6/2,6/4 Laurę Badurowicz KT TenisWil Warszawa. Triumfatorką turnieju została Kornelia Stępkowska, która w finale pokonała swoją klubową koleżankę Bognę Bogdanowicz 6/3,6/2.

181970196_130570395731989_7952421188684123804_n

W turnieju zadebiutowała z TUKS Kozica liderka rankingu WZT Łódź do lat 10 – 9-letnia Natasza Kleszcz. Pierwszy turniej w wyższej kategorii wiekowej, jak się okazało nie był sportowo udany dla Nataszy, bowiem uległa w pierwszym meczu Hani Grzywacz z łódzkiego Eurotenisa 1/6,2/6, ale doświadczenia w nowej kategorii wiekowej zebrała bezcenne.

181390705_213621203568161_8768123989298160817_n

Rozstawiony z nr 1 Natan Krawczyk z TUKS Kozica Piotrków Tryb. uległ w ćwierćfinale późniejszemu triumfatorowi turnieju Filipowi Nadulskiemu 6/4,1/6,4/10.

Kolejny WTK do lat 12 organizowany przez TUKS Kozica na piotrkowskich kortach już za 2 tygodnie 15.05.2021.