Tradycją stało się, że mistrzostwa województwa łódzkiego w tenisie w najmłodszych kategoriach wiekowych odbywają się za sprawą TUKS Kozica corocznie w Piotrkowie Trybunalskim. Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to do rywalizacji o upragnione tytuły i puchary zgłosiło się 16 dziewcząt i 10 chłopców.

W sobotnie dopołudnie, jak szybko zaczęliśmy turniej, tak szybko go przerwaliśmy, bo tegoroczna pogoda nie daje niestety normalnie prowadzić rywalizacji turniejowej. Po 4 zakończonych meczach i dwóch przerwanych z powodu deszczu, wszyscy siedzieli już w samochodach, bo perspektywa gier w sobotę była niestety nierealna.

190939472_4158926827504164_8832895453402998899_n

DZIEWCZĘTA SINGIEL
Kontynuacja gier skrzatek i rozpoczęcie turnieju chłopców nastąpiło w łaskawą pogodowo niedzielę. W grze pojedynczej w półfinałach zameldowała się cała czwórka rozstawionych dziewcząt i tu nr 1 Anna Czechowicz UKS Aktywni 44 Łódź pokonała łatwo 6/0,6/1 nr 3 Barbarę Kowalską MMKT Łęczyca, a nr 2 Nadia Jasińska MMKT Łęczyca 6/3,6/3 swoją klubową koleżankę nr 4 Alicję Aniszewską. W poniedziałkowym finale tytuł tegorocznej mistrzyni zdobyła Anna Czechowicz pokonując Nadię Jasińską 6/2,6/4.

IMG_4591

DZIEWCZĘTA DEBEL
W finale debla para MMKT Łęczyca z nr 1 Nadia Jasińska – Barbara Kowalska pokonały nadspodziewanie łatwo 6/0,6/0 parę Michalina Antosik AZS Łódź – Anna Czechowicz UKS Aktywni 44 Łódź, a brązowe medale przypadły parom Alicja Aniszewska – Julia Aniszewska – obie MMKT Łęczyca i Natasza Kleszcz – Matylda Ożyło – obie TUKS Kozica.

IMG_4584

CHŁOPCY SINGIEL
W półfinałach także zameldowali się wszyscy rozstawieni zawodnicy. Sensacyjnie nr 4 Stanisław Łaskawiec AZS Łódź pokonał 6/1,6/0 nr 1 turnieju Natana Krawczyka TUKS Kozica Piotrków Tryb., a nr 2 Arkadiusz Noremberg Eurotenis Łódź 6/2,6/1 nr 3 Wiktora Szczerbowskiego ST Winners J.Wolniak Łódź. W poniedziałkowym finale triumfował i tytuł mistrza województwa zdobył Arkadiusz Noremberg po wygranej 6/1,6/0 z 10-letnim Stanisławem Łaskawcem.

190230528_749620465728693_2872462178970193346_n

CHŁOPCY DEBEL
Mistrzami woj. łódzkiego skrzatów w deblu została para nr 2 Stanisław Łaskawiec – Wiktor Szczerbowski, która w finale pokonała 6/1,6/3 parę nr 1 Natana Krawczyka i Arkadiusza Noremberga. Brązowe medale przypadły w udziale parom: Bartosz Perliński – Jan Kleszczewski , obaj MKT Łódź i Lubomir Bednarek Eurotenis Łódź – Kornel Górny TUKS Kozica Piotrków Tryb.

20210523_182846

***po raz kolejny dziękujemy Pani Izabeli Chrabąszcz za wspaniały big fotoreportaż z mistrzostw!!!