W ostatnią niedzielę listopada TUKS Kozica Piotrków Tryb. zorganizował 34. Tenisowe Mistrzostwa Ziemi Piotrkowskiej 2021 w kategoriach biedronek do lat 8 i krasnali do lat 10 zarówno wśród dziewczat, jak i chłopców.

BIEDRONKI DO LAT 8 – DZIEWCZĘTA
Pierwsze w niedzielne popołudnie do rywalizacji ruszyły właśnie dziewczynki do lat 8. Dla całej piątki rywalizującej w grupie "każda z każdą" po jednym super tie-breaku do 15 pkt. był to debiutancki turniej, toteż emocje towarzyszyły uczestniczkom, ich rodzicom i dziadkom, już od pierwszych rozegranych piłek.

Po rozegraniu wszystkich spotkań kolejność zawodniczek okazała się następująca:

1.     Iga Górna – ST Winner Piotrków Tryb.

2.     Wiktoria Jacukowicz – ST Winner Piotrków Tryb.

3.     Maria Brzezowska – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

4.     Julia Koczwarska – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

5.     Anna Kugiel – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

BIEDRONKI DO LAT 8 – CHŁOPCY
Tu także wystartowało pięciu chłopców rywalizując takim samym systemem, jak dziewczęta. Trójka z nich debiutowała w turnieju, a dwóch Wojciech Kugiel i Bruno Socik trenujący pod okiem Grzegorza Żurkowskiego, to doświadczeni już 8-latkowie, którzy biorą udział w rywalizacji 10-latków prowadzoną przez WZT Łódź. Taki potencjał rywalizujących jasno wskazał więc faworytów turnieju w tej kategorii. Po rozegraniu wszystkich spotkań kolejność zawodników była następująca:

1.     Bruno Socik – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

2.     Wojciech Kugiel – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

3.     Jan Byczkowski – ST Winner Piotrków Tryb.

4.     Maksymilian Samborski – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

5.     Antoni Bińczyk – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

KRASNALKI DO LAT 10
Tu zgłosiły się jedynie trzy zawodniczki, które rozegrały turniej po jednym secie do 6 gemów "każda z każdą". Najlepszą bez straty gema okazała się liderka rankingu wojewódzkiego krasnalek WZT Łódź 9-letnia Natasza Kleszcz – TUKS Kozica Piotrków Tryb., druga była Maja Kabzińska – ST Winner Piotrków Tryb., a trzecia Kalina Kacperczyk – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

KRASNALE DO LAT 10
Czterech chłopców, podobnie jak dziewczęta, rywalizowało systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 6 gemów. Najlepszym z kompletem zwycięstw okazał się Jan Szymczyk – ST Winner Piotrków Tryb., drugi był 9-letni Adam Wściubiak – ST Winner Piotrków Tryb., trzeci 8-letni Wojciech Kugiel – TUKS Kozica Piotrków Tryb., a czwarty także 8-latek Bruno Socik – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

 

Szczegółowe wyniki wszystkich powyższych kategorii wiekowych znajdują się na stronie www.pzt.pl w systemie tpo – wyniki - tenis 10.