Z jednej strony, biorąc pod uwagę wszystkie tegoroczne turnieje Tenis10 w Piotrkowie Trybunalskim, należałoby się cieszyć z frekwencji i potencjału umiejętnościowego zawodników w ostatnim kwietniowym WTK do lat 10, ale z drugiej strony zaledwie 11 uczestników rywalizacji nie daje powodów do euforii.

Sześciu zawodników z łódzkiego, czterech spoza i jeden zagraniczny nie daje należytych perspektyw tenisa w najmłodszych kategoriach wiekowych, a szczególnie w naszym województwie.

WTK krasnali „O Puchar TUKS Kozica” 24.04.2022 toczył się w godzinach popołudniowych w tle wspaniałego, czwartego wygranego turnieju WTA nr 1 światowego tenisa Igi Świątek w Stuttgarcie. Triumf 6/2,6/2 nad Sabalenką, wygrane Porsche, kolejne punkty do rankingu i wspaniała atmosfera tenisa, którą funduje nam Iga, to jedno, ale czemu coraz mniej dzieci startuje w turniejach najmłodszych kategorii wiekowych?

Niedzielny turniej rozegrano pod piotrkowskim balonem systemem grupowo-pucharowym. Uczestników podzielono na 4 grupy, a po zakończonej w nich rywalizacji po dwóch najlepszych awansowało do fazy ćwierćfinałów. Na tym etapie 9-letni Czech Matyáš Dominik Blaščík reprezentujący u siebie TK Agrofert Prostejov pokonał 4/0 Stanisława Korpackiego AZS Łódź, Bartosz Nowak Matchpoint Żyrardów 4/1 Patryka Witka AZS Łódź, Mateusz Uniewski  TK Toruń 4/0 Jana Szymczyka ST Winner Piotrków Tryb., a Bartosz Borowiec PKT Pabianice 4/2 Stanisława Lameckiego KS BE Active Włocławek. W półfinałach Matyáš Dominik Blaščík wygrał 4/0 z Bartkiem Nowakiem, a Mateusz Uniewski 4/2 z Bartkiem Borowcem. Finał z wynikiem 4/0 nad Mateuszem Uniewskim należał do naszego gościa zza południowej granicy Matyáša Dominika Blaščíka, który pomimo, że filigranowy i najmłodszy, to zaprezentował najbardziej dojrzały tenis, na który z przyjemnością można było popatrzeć.

Na kolejnym turnieju w Piotrkowie Trybunalskim już zobaczymy się już na otwartych kortach.