Do walki o pierwsze tegoroczne medale 35 już edycji Tenisowych Mistrzostw Ziemi Piotrkowskiej  14 maja 2022 stanęły szkraby do lat 9, a 15 maja juniorzy do lat 18. I przy wszystkich pozytywach tej długoletniej rywalizacji, należy tylko ubolewać nad tym, że w tych dwóch pierwszych, tegorocznych kategoriach do walki o medale stanęło zbyt mało trenujących i jedynie zawodnicy TUKS Kozica. Powiadomione zostały bowiem wszystkie kluby z terenu byłego województwa piotrkowskiego...

Z dumą warto wspomnieć, że w dotychczasowej 35-letniej historii tej imprezy sklasyfikowano już 307 medalistów z 13 klubów i rozdano we wszystkich kategoriach już 940 medali !!! TUKS Kozica zdobył z nich dokładnie 592, czyli 62,97%, w tym 162 złotych, 168 srebrnych i 262 brązowych!!!

SZKRABY DO LAT 9
Zdecydowanym faworytem tej kategorii wiekowej był najbardziej doświadczony turniejowo i treningowo zawodnik TUKS Kozica Piotrków Tryb. Bruno Socik - trenowany na co dzień przez Grzegorza Żurkowskiego, który wywiązał się bez zarzutu z postawionego mu zadania. Do rywalizacji przystąpiło  4 chłopców, którzy rozegrali turniej systemem „każdy z każdym”. Oto ich kolejność w turnieju:

1. Bruno Socik – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  2. Maksymilian Samborski – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  3. Antoni Bińczyk – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  4. Bartosz Iwon – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Rywalizacja w tej kategorii  była tak zaciekła, że o miejscach 2-4 decydowały tzw. „małe punkty”. Na drugim stopniu podium stanął Maksymilian, który różnicą 1 „małego punktu” wyprzedził Antka.

JUNIORZY DO LAT 18
Na starcie stanęło o dziwo tylko 4 chłopców, którzy rywalizowali także systemem „każdy z każdym”. Tu faworytem był najbardziej doświadczony Miłosz Renkiel, który ma na swym koncie blisko... 400 turniejów! Miłosz nie zawiódł,  a kolejność medalistów po rywalizacji była następująca:

1. Miłosz Renkiel – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  2. Szymon Rycerz – TUKS Kozica Piotrków Tryb., który według trenera zbyt wcześnie zakończył karierę wyczynową
  3. Mateusz Sońta – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  4. Szymon Walasek – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Po zakończeniu rywalizacji medale i dyplomy rozradowanym dzieciakom i juniorom wręczył prezes TUKS Kozica – Wiesław Kozica.

Organizator mistrzostw TUKS Kozica zaprasza większą liczbę dzieciaków do rywalizacji w kolejnych kategoriach!