W blasku paryskiego, rewelacyjnego, drugiego już triumfu Igi Świątek w Roland Garros, na piotrkowskich kortach OSiR-u 04.06.2022 toczyła się rywalizacja w Letnich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w kategorii juniorów do lat 18, które po raz kolejny zorganizował TUKS Kozica Piotrków Tryb. i WZT Łódź.

Do turnieju zgłosiło się 8 zawodników, ale po losowaniu dwóch z nich na treningach uległo kontuzjom, toteż do rzeczywistej rywalizacji przystąpiło sześciu z nich. Mecze we wstępnej fazie turnieju rozegrano systemem grupowym, a potem nastąpiły gry o miejsca.

I choć krople deszczu z kilku przechodzących nad Piotrkowem chmur przeszkadzały tenisistom w rywalizacji, to trzeba przyznać, że dzięki stanowczym decyzjom głównych aktorów tego wydarzenia, mecze toczyły się bez przerw. Rozegrano jedynie gry pojedyncze, bo nijak z 6 uczestników nie da się dobrać 4 par, by regulaminowo rozegrać deble.

Po rekordowo szybko rozegranej rywalizacji grupowej rozegrano mecze o miejsca. W meczu finałowym o tytuł mistrza Kamil Kołodziejczyk MKT Łódź pokonał swego klubowego kolegę Sebastiana Marandę 6/2,6/1. W meczu o miejsca 3-4 w ciekawym meczu Błażej Wereszka STZ Return Opoczno pokonał 7/5,0/6,10/8 Jana Kaczorowskiego MKT Łódź, a w spotkaniu o miejsca 5-6 bardziej doświadczony Tymon Podlaszewski MKT Łódź wygrał bez straty gema z Mateuszem Sońtą TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Za tydzień na piotrkowskich kortach za sprawą TUKS Kozica planowana jest kolejna potyczka juniorów, tym razem w WTK. Zapraszamy!

*** w materiale zdjęcia P. Agnieszki Podlaszewskiej i TUKS Kozica.