Podobnie, jak onegdaj Jan III Sobieski ruszył w 1683 roku z Wilanowa na Turków pod Wiedeń, tak reprezentanci KT TenisWill z Wilanowa ruszyli na Piotrków Trybunalski walczyć o trofea w WTK do lat 10 o Puchar TUKS Kozica. Czterech bowiem, bardzo dobrze już wyszkolonych zawodników tego klubu odegrało ważne role w tym turnieju, a tenisowym Sobieskim został 9-letni Michał Pfeiffer.

Łącznie trzynaścioro zawodników i zawodniczek przystąpiło do niedzielnej rywalizacji 13 listopada 2022 w WTK krasnali do lat 10 w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowanym przez TUKS Kozica. Uczestnicy drogą rozstawienia i losowania podzielono na cztery grupy, w których mecze rozgrywano po jednym secie do 6 gemów systemem "każdy z każdym".

Po blisko trzygodzinych zmaganiach w grupie A kolejność po zakończeniu rywalizacji wyglądała następująco: 1. Bartosz Nowak Matchpoint Żyrardów 2. Filip Boryczko KT TenisWill Warszawa-Wilanów , 3. Stanisław Płociński KT TenisWill Warszawa-Wilanów.

W grupie B natomiast: 1. Kacper Boryczko KT TenisWill Warszawa-Wilanów, 2. Borys Kalata WTS DeSki Warszawa, 3. Adam Warszakowski Fundacja Eurotenis Łódź.

Grupę C wygrał Michał Pfeiffer KT TenisWill Warszawa-Wilanów przed Antonim Czajkowskim AZS Łódź i Adamem Wściubiakiem ST Winner Piotrków Tryb. W czteroosobowej grupie D triumfował Tymo Jakóbczyk NST Łódź, drugi był Julian Kawiński Legia Tenis Sp. z o.o., trzecia 8-letnia Niya Prodanova MKT Łódź, a czwarty Jakub Grzejszczak AZS Łódź.

Do dalszej fazy niedzielnej, popołudniowej rywalizacji awansowało po dwóch najlepszych każdej z grup. Oto wyniki ćwierćfinałów: Bartosz Nowak – Borys Kalata 4/1, Tymo Jakóbczyk – Antoni Czajkowski 4/0, Michał Pfeiffer – Filip Boryczko 4/1, Kacper Boryczko – Julian Kawiński 4/1. W meczach półfinałowych, rozgrywanych na bardzo dobrym poziomie, Tymo Jakóbczyk pokonał 6/2 z Bartka Nowaka, a Michał Pfeiffer 6/4 Kacpra Boryczko.

W finale, po raz drugi w swej karierze w piotrkowskich turniejach zaliczanych do klasyfikacji krasnali WZT Łódź, triumfował Michał Pfeiffer, pokonując Tymo Jakóbczyka 6/4.

Dla rezolutnego i bardzo dobrze wyszkolonego techniczno-taktycznie Michała to niemalże okrągła rocznica wygranego turnieju w Piotrkowie Tryb, bowiem triumfował tu w turnieju 10-latków 14 listopada 2021 roku, jeszcze jako 8-latek!

Szczegółowe wyniki turnieju pod linkiem: