Kiedy w przedturniejowy wtorek można już było cieszyć się z 9-osobowej frekwencji, a potem spodziewaliśmy się jeszcze większej liczby zgłoszeń, to środowy mecz polskiej reprezentacji w Katarze, dający awans Polaków do 1/8 finału, rozmontował niestety frekwencję i spowodował automatyczne odwołania z niedzielnego WTT "O Puchar TUKS Kozica" w kategorii pomarańczowej do lat 9. Turniej w niedzielę, a Polacy przecież grają z Francją w niedzielę o 16.00. No, cóż! Siła piłki nożnej.

Ostatecznie miało zagrać sześcioro zawodników i zawodniczek, ale z sześciorga zrobiło się w  konsekfecji niefrasobliwości rodziców - 4 , bo przecież ten zapomniał, a tamten jest zagranicą... To nic, że korty zarezerwowane, dyplomy wydrukowane...

W pierwszym WTT "O Puchar TUKS Kozica 04.12.2022, który stał się w gruncie rzeczy mini-turniejem wzięło udział czworo dzielnych tenisistów. Spięliśmy się tak, że na mecz Polska – Francja zdążyli nawet przyjezdni z Łodzi i Pabianic.

W rywalizacji grupowej "każdy z każdym" po jednym secie do 4 gemów, bez straty gema triumfowała najbardziej zaprawiona w turniejowych bojach, choć jeszcze 8-letnia, Natalia Drwięga KT Start Łódź. Drugi na podium, na którym stawała niegdyś sama rakieta nr 1 na świecie Iga Świątek, był debiutujący w turniejach szczebla wojewódzkiego Aleksander Szulc-Czerwiński z PKT Pabianice, trzecia 8-letnia Iga Górna ST Winner Piotrków Tryb., a czwarty reprezentant AZS Łódź Mikołaj Siewiński. Szczegółowe wyniki w materiale.

Za tydzień i za dwa tygodnie pod piotrkowskim balonem po kortach będą biegać krasnale w kategorii zielonej, więc zapraszamy tradycyjnie tuż po południu w niedzielę o godzinie 13.00. Zapisy przez system TPO.