Frekwencja trzynaściorga uczestników w WTT O Puchar TUKS Kozica 19.02.2023 tym razem już trochę napawała optymizmem w kategorii pomarańczowej, czyli szkrabów do lat 9. Czy za 2 tygodnie w kolejnym WTT będzie jeszcze wiecej uczestników? Należy spodziewać się, że tak, bo atmosfera turnieju była super, a rywalizacja zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt, którzy wreszcie mogli rywalizować osobno, też na dobrym poziomie, więc może to spowoduje, że na korty pod piotrkowski balon przyjedzie choć szesnastka zawodników i zawodniczek. Poziomu organizacji nie będziemy niestety oceniać, bo bylibyśmy sędzią we własnej sprawie, więc tę sferę zostawiamy uczestnikom turnieju oraz ich rodzicom i trenerom. A najlepszą oceną będzie zapewnie frekwencja w kolejnym turnieju.

DZIEWCZĘTA
Piątka dziewcząt w samo południe rozpoczęła niedzielną rywalizację w grupie systemem "każda z każdą" po jednym secie do 4 gemów. Miały one wreszcie satysfakcję, by nie ganiać się po korcie razem z chłopcami. Najlepszą "pomarańczarką" po ponad dwuipółgodzinnej rywalizacji, ze stratą zaledwie 3 gemów, została Natalia Drwięga KT Strart Łódź. Druga na podium była Julia Serczyk Fundacja Eurotenis Łódź, trzecia Wiktoria Jacukowicz ST Winner Piotrków Tryb., czwarta Zuzanna Kijańska KT Start Łódź, a piąta niestowarzyszona Aleksandra Zuza Kowara.

CHŁOPCY
No, już zanosiło się na rekord, bo zgłosiło się 11 zawodników, ale w konsekwencji różnych przypadłości do rywalizacji na kort wyszło jedynie 8 z nich. Podzieleni na dwie grupy rywalizowali, podobnie jak dziewczęta, systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 4 gemów.  Grupę A wygrał reprezentant PKT Pabianice Aleksander Szulc-Czerwiński, a drugi był Kajetan Kokociński KS Calisia Tenis Pro Kalisz i to oni awansowali do dalszej fazy półfinałów. Trzecie miejsce w tej grupie zajął coraz lepiej dający sobie radę w turniejach reprezentant gospodarzy, czyli TUKS Kozica – Nikodem Jakubik, a czwarte Marcel Piechowski PKT Pabianice.

W grupie B najlepszym okazał się Igor Adamczewski Fundacja Eurotenis Łódź przed Igorem Szczerkiem KS Calisia Tenis Pro Kalisz i to oni awansowali do półfinałów. Trzecie miejsce zajął Karol Wieczorkiewicz MKT Łódź, a czwarte Szymon Olczak SNTC tennis club Brwinów.

W wieczornych półfinałach Igor Szczerek pokonał 4/1 Aleksandra Szulca-Czerwińskiego, a Igor Adamczewski 4/0 Kajetana Kokocińskiego. Najlepszym w turnieju okazał się debiutujący na piotrkowskiej mączce kaliszanin Igor Szczerek, który pokonał Igora Adamczewskiego 4/2, tym samym rewanżując się za porażkę w grupie.