Frekwencję zawodników w tym WTK krasnali i krasnalek do lat 10 „O Puchar TUKS Kozica” można wreszcie uznać za zadowalającą. I choć do turnieju 19 marca 2023 roku na piotrkowskich kortach pod balonem zgłosiło się 25 uczestników, a w konsekwencji 8 dziewcząt i 12 chłopców czyniących „dwudziestkę” zweryfikowało się do rywalizacji, to daje to pewnie jakieś światełko w tunelu, że rywalizacja w najmłodszych kategoriach wiekowych będzie pełniejsza.

DZIEWCZĘTA

Ósemka dziewcząt w samo południe rozpoczęła niedzielną rywalizację w dwóch grupach systemem "każda z każdą" po jednym secie do 4 gemów. Przy takiej liczbie startujących dziewczęta po raz kolejny miały powód i satysfakcję, by nie ganiać się po korcie razem z chłopcami w turnieju mieszanym. Najlepszą po ponad trzygodzinnej rywalizacji w grupie A, ze stratą zaledwie 2 gemów, została Zofia Hucińska TK Arka Gdynia. Druga była Tola Cywińska AZS Łódź, trzecia Mia Tomczak KS Calisia Tenis Pro Kalisz, a czwarta Iga Górna ST Winner Piotrków Tryb.

Po zaciętych meczach w grupie B zwyciężyła Antonina Brewczak AM Tenis Warszawa przed Natalią Drwięgą KT Start Łódź, trzecią Lena Pawłowską ST Winner Piotrków Tryb. i czwartą Hanną Wierzbowską AZS Łódź.

Do fazy półfinałów awansowały po dwie najlepsze zawodniczki obu grup. Na tym etapie Zofia Hucińska pokonała 4/1 Natalię Drwięgę, a Tola Cywińska 4/3(6) Antoninę Brewczak. W finale, biorąc rewanż za porażkę w grupie, triumfowała łodzianka Tola Cywińska pokonując gdyniankę Zofię Hucińską 4/1.

CHŁOPCY

No, już zanosiło się na rekord, bo zgłosiło się 15 zawodników, ale w konsekwencji różnych przypadłości do rywalizacji na kort wyszło jedynie 12 z nich. Ale to już zadowalające. Krasnale podzieleni na cztery  grupy rywalizowali wpierw, podobnie jak dziewczęta, systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 4 gemów. Grupę A wygrał faworyt do zwycięstwa w turnieju, lider klasyfikacji WZT Łódź do lat 10 - Bartek Nowak Matchpoint  Żyrardów, drugi był reprezentant TK Arka Gdynia Robert Zalaszewski, a trzeci Antoni Czajkowski AZS Łódź. W grupie B najlepszym był niestowarzyszony Krzysztof Szwaja, drugi wicelider rankingu krasnali WZT Łódź Ksawery Szczerbowski  AZS Łódź, a trzeci Kacper Bandurski ATZ Tenispoint Warszawa. Grupę C wygrał Aleksander Skwarka MKT Łódź, drugi był Bruno Socik TUKS Kozica Piotrków Tryb, a trzeci debiutujący w turniejach wojewódzkich niestowarzyszony Bruno Gajewski z Bełchatowa. W czwartej grupie D rywalizację wygrał Stanisław Lamecki KS Be Active Włocławek przed Jakubem Grzejszczakiem AZS Łódź i Borysem Karczewskim, także AZS Łódź.

Do dalszego etapu rozgrywek chłopców, czyli ćwierćfinałów awansowało po dwóch najlepszych każdej z grup. Tu w szybkich meczach Bartek Nowak wygrał 4/0 z Bruno Socikiem, Stanisław Lamecki 4/1 z Ksawerym Szczerbowskim, Robert Zalaszewski 4/1 z Aleksandrem Skwarką i Krzysztof Szwaja także 4/1 z Jakubem Grzejszczakiem.

W wieczornych półfinałach Bartek Nowak pokonał 4/0 Stanisława Lameckiego, a Krzysztof Szwaja  także 4/0 Roberta Zalaszewskiego. Najlepszym w turnieju po blisko sześciogodzinnych zmaganiach okazał się dobrze znany na piotrkowskiej mączce żyrardowianin Bartek Nowak, który pokonał w meczu godnym finału Krzysztofa Szwaję 4/1.

Puchary, medale, dyplomy i „coś słodkiego” wręczył tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA-  Iga Świątek, Hubert Hurkacz czy piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju - prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.

Aktualne listy klasyfikacyjne krasnali i krasnalek do 10 lat WZT Łódź i z lat ubiegłych zawsze na http://teniskozica.pl/index.php/listy-wzt-krasnali