Wspaniale zaprezentowała się w dn. 09-14.03.2023 w Mistrzostwach Prowincji Ontario do lat 12 w Kanadzie wychowanka trenera Wiesława Kozicy – Milagros Pastuszka wygrywając zarówno grę pojedynczą, jak i podwójną. Turniej ten był jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Kanady dwunastoletnich tenisistek.

W grze pojedynczej Milagros krocząc do zwycięstwa pokonała kolejno: w I rundzie 6/0,6/2 Zoe Zorbas, w II rundzie 6/0,6/0 Urvi Singh, w ćwierćfinale 6/1,6/4 Inayę Adnan Iqbal, w półfinale 6/4,6/0 Anastasię Luchkin i w finale 6/2,6/3 Elle Helen-Marie Tucci.

W grze podwójnej, w której rozgrywano jedynie seta, Milagros wystąpiła w parze z Inayą Adnan Iqbal. W I rundzie pokonały one 6/0 Charlotte Mcdonald i Hailey Mcdonald,  w ćwierćfinale 6/1 parę Vedanshi Kotecha – Leah Schwarz, w półfinale 6/2 Anastasię Luchkin i Taylor Nicole Morsella i w finale 6/4 Cosminę Puscalau i Ellę Helen-Marię Tucci.

Dzięki swoim umiejętnościom i wynikom Milagros Pastuszka powołana została do ścisłej kadry Kanady do lat 12. W związku z tym w lutym uczestniczyła w zgrupowaniu w Europie, gdzie trenowała i uczestniczyła m.in. w turnieju ETA 1 Open  Super 12 Auray we Francji, gdzie dotarła do ćwierćfinału singla i półfinału debla. Obecnie przenosi się do Calgary, gdzie rozegrane zostaną Mistrzostwa Kanady do lat 12.