Sześcioro już dobrze sobie radzących na skróconym korcie szkrabów w kategorii pomarańczowej do lat 9 stanęło w niedzielne popołudnie 02.04.2023 roku do rywalizacji w kolejnym Wojewódzkim Turnieju Tenisowym „O Puchar TUKS Kozica”. Sześcioro, to mniej więcej tyle, żeby turniej sportowo i organizacyjnie miał sens, ale biorąc pod uwagę to, że w PZT na sezon 2023 mamy 12.500(!) aktualnych licencji Tenis10, no to już taką frekwencję stawiamy w innym, zdecydowanie mniej korzystnym świetle.

Na 3 kortach pod balonem w Piotrkowie Trybunalskim rywalizacja toczyła się w grupie systemem „każdy z każdym” po jednym secie do 4 wygranych gemów. Po trzygodzinnej rywalizacji i rozegraniu wszystkich 15 spotkań kolejność w turnieju okazała się następująca:

1. Aleksander Grzech – WKT Mera Warszawa – (komplet zwycięstw i strata tylko 3 gemów w 5 meczach)

2. Bartosz Wasik – KS Tęcza-Społem Kielce – 4 zwycięstwa

3. Bruno Socik – TUKS Kozica Piotrków Tryb. – 3 zwycięstwa

4. Karol Wieczorkiewicz – MKT Łódź – 2 zwycięstwa

5. Bartosz Iwon – TUKS Kozica Piotrków Tryb. - 1 zwycięstwo

6. Nikodem Jakubik – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Puchary, medale, dyplomy i „coś słodkiego” wręczył tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA- Iga Świątek, Hubert Hurkacz czy wychowanek TUKS Kozica - piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju - prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.