TUKS Kozica nie próżnuje z turniejami, bo ledwie ściągnięto tenisowy balon na piotrkowskich kortach, a już pięciu dobrze radzących sobie na skróconym korcie szkrabów w kategorii pomarańczowej do lat 9 stanęło w niedzielne przedpołudnie 30.04.2023 roku do rywalizacji w kolejnym Wojewódzkim Turnieju Tenisowym „O Puchar TUKS Kozica”. Tym samym szkraby z kategorii pomarańczowej zainaugurowały oficjalnie kolejny turniejowy sezon letni na piotrkowskich kortach przy ul. Belzackiej.

Na 2 otwartych kortach rywalizacja w turnieju toczyła się w grupie systemem „każdy z każdym” po jednym secie do 4 wygranych gemów. Po blisko trzygodzinnej rywalizacji i rozegraniu wszystkich 10 spotkań kolejność w turnieju okazała się następująca:

  1. Bruno Socik – TUKS Kozica Piotrków Tryb. (komplet zwycięstw i strata tylko 1 gema w 4 meczach)
  2. Bartosz Wasik – KS Tęcza-Społem Kielce
  3. Julian Krawczyk – nowo pozyskany do TUKS Kozica
  4. Marcel Piechowski – PKT Pabianice
  5. Nikodem Jakubik – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Puchary, medale, dyplomy i „coś słodkiego” wręczył tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA- Iga Świątek, Hubert Hurkacz czy wychowanek TUKS Kozica - piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju- prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.

*Kolejny WTT do lat 9 na piotrkowskich kortach już dokładnie za tydzień 7 maja 2023.