Wspaniale zaprezentowała się w dn. 27.03-02.04.2023 w Under 12 Fischer National Indoor Cup, czyli w Mistrzostwach Kanady do lat 12 w tenisie wychowanka trenera Wiesława Kozicy, kontynuująca obecnie swą karierę w Kanadzie – Milagros Pastuszka. W singlu w Calgary zajęła dobre, acz pechowo spowodowane kontuzją, czwarte miejsce, a w parze z Joni Colburne w deblu zdobyła tytuł mistrzowski.

W grze podwójnej, która zakończyła się wcześniej, krocząc po złoto i tytuł mistrzyń para Milagros Pastuszka -  Joni Colburne w pierwszej rundzie w drabince na 32 zawodniczki miała wolny los, a potem pokonała kolejno: 6/0,6/3 Annę Klemer i Amandę Xu, potem w ćwierćfinale w najtrudniejszym meczu 4/6,6/1,12/10 (przeciwniczki miały 3 piłki meczowe) parę Amy Shen – Isabella Yan, w półfinale 6/3,6/2 parę Anastasia Luchkin - Taylor Marsella i w finale 6/3, 6/2 Elisabeth Djabourian i Camille Michel.

W singlu turniej rozpoczął się w 8 grupach po 5 zawodniczek i tylko zwyciężczynie grup miały prawo do dalszych gier w ósemce najlepszych. Milagros spisała się bez zarzutu wygrywając wszystkie cztery mecze. Pokonała kolejno: 7/5,6/2 Nevę Robitaillę, 6/3,6/1 Tessę Puente, 6/0,6/1 Lannę Nikolic i 6/0,6/0 Margueritę Foisy. Z czterema wygranymi meczami, bez straty seta i z bilansem gemów 49:12 awansowała więc do dalszego etapu turnieju.

I tu zaczęły się schody...

Otóż organizator zafundował zawodniczkom niezłe "męczarnie". Zawodniczki miały grać dalej "każda z każdą" rywalizując w teamach, ale jakoś dziwnie zamiast 7, to 6 meczów + do tego dobierane w dziwny sposób deble. O tytule singlowym miał rozstrzygnąć procentowy bilans zwycięstw setów i gemów ze wszystkich gier pojedynczych i podwójnych. Intensywność turnieju zmęczonych już zawodniczek nabrała tak na sile, że na szybkiej nawierzchni groziło to kontuzjami. Co stało się właśnie w przypadku Milagros, bowiem mecz po meczu rozgrywano tylko z przerwą na toaletę!!! A co ciekawe mecze wstępnej fazy turnieju rozgrywane były w obecności sędziego głównego, czyli tzw. stołkowego, czego nie było już w fazie decydującej, bowiem sędziowie ci zmienili rolę na sektorowych...

Na tym etapie Milagros do czasu odniesienia kontuzji pokonała:

Ellę Tucci 4/1,4/1, Elisabeth Djabourian 4/3(4),4/1, Catherine Racu 4/3(5),4/1, a uległa 4/3(8),3/4(5),6/10 Isabelli Yahn i 1/4,4/1,10/6 Amy Shen, gdzie przy stanie 6:6 w super tie-breaku zmuszona była poddać mecz odnosząc kontuzję nadgarstka. Potem oddała także mecz walkowerem Clarze Vicol. Medal złoty był w zasięgu. Niestety pechowa kontuzja przekreśliła szansę na jego osiągnięcie, tym bardziej, że w liczacych się do ogólnego bilansu deblach Milagros z partnerką Camille Michel miały już dwa zwycięstwa 4/1,2/4,12/10 z parą Elisabeth Djabourian – Elle Tucci i 0/4,4/0,10/4 z  Catheriną Racu i Isabellą Yahn. Ostatni mecz deblowy musiały niestety oddać również walkowerem.

Z powodu odniesionej kontuzji nie wyszedł także udział Milagros w mistrzostwach Kanady do lat 14, na które miała się udać prosto z Calgary do Vancouver - miała tam także miejsce w turnieju głównym...