Nadeszła upragniona, choć na razie zimna wiosna, a wraz z nią 37. już sezon tenisowy na piotrkowskich kortach przy Belzackiej. Cały długi sezon halowy pod balonem w turniejach organizowanych przez TUKS Kozica biegały jedynie krasnale do lat 10 i szkraby do lat 9. Teraz z nowym sezonem letnim przyszedł czas, także za sprawą TUKS Kozica, na organizację turniejów w straszych kategoriach. Do rywalizacji więc na piotrkowskich kortach otwartych stanęli kadeci i kadetki do lat 16.

KADECI

Piątka chętnych chłopców rozpoczęła rywalizację w singlach "O Puchar TUKS Kozica" o 9.30 w sobotę 06.05.2023 systemem "każdy z każdym". Rywalizacja toczyła się sprawnie aż do momentu, kiedy kończące smecze, forhendy i bekhendy przerwał zapowiadany w prognozach deszcz. Kontynuacja gier z tego powodu musiała być więc kontynuowana dopiero w niedzielę. Ta wśród chłopców zakończyła się około godziny 16.00, a najlepiej, bo z kompletem zwycięstw wypadł w niej reprezentant TMTC Piaseczno Piotr Sujecki, drugi z jedną porażką był Michał Kijas KS Górnik Bytom, trzeci Maksym Marcinkiewicz AT Zabrze, czwarty Yevhenii Tovchyha CKT Grodzisk Mazowiecki i piąty Mateusz Draszanowski KT GAT Gdańsk.

KADETKI

Tych do rywalizacji zgłosiło się 8. Podzielone na dwie czteroosobowe grupy rywalizację prowadziły także w sobotę i niedzielę. Grupę A łatwo wygrała z kompletem zwycięstw rozstawiona z nr 1 Wiktoria Chmielewska AT Masters Radom, druga była Nadia Jasińska MMKT Łęczyca, trzecia Kamila Tomczak MTC Warszawa, a czwarta Zuzanna Pawlak MKT Łódź. W grupie B triumfowała ze stratą zaledwie 3 gemów Marta Dudek ST Winner Piotrków Tryb., druga była rozstawiona z nr 2 Milena Belica PKT Pabianice, trzecia Julia Kowal MMKT Łęczyca, a czwarta Blanka Pokorowska WKT Mera Warszawa. Po zakończeniu rywalizacji w grupach rozegrano mecze o miejsca. Na tym etapie w meczu o zwycięstwo w turnieju Marta Dudek pokonała Wiktorię Chmielewską 6/3,6/0. Trzecie miejsce wywalczyła zaś Milena Belica po zwycięstwie 7/5,6/0 z Nadią Jasińską. Miejsce 5 przypadło w udziale Kamili Tomczak po walkowerze z Julią Kowal i podobnie miejsce 7 uzyskała Zuzanna Pawlak po walkowerze z Blanką Pokorowską.

Puchary i dyplomy wręczył tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA - Iga Świątek, finalistka Wimbledonu - Agnieszka Radwańska, Hubert Hurkacz czy wychowanek TUKS Kozica - piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju - prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.