Uuu! Pograły dziewczyny, pograły! Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę 13-14.05.2023 od 9.00 do zmroku, 9 skrzatek walczyło o kolejne punkty do rankingu PZT U-12 i Puchar TUKS Kozica na piotrkowskich kortach przy Belzackiej w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym.

Podzielone na 3 trzyosobowe grupy we wstępnej fazie turnieju dwunastolatki walczyły systemem "każda z każdą" do wyłonienia kolejności w grupach.

Grupę A wygrała wcale nie bez problemów, bo po bardzo trudnym meczu 6/7(5),6/3,14/12 z Leną Szypnicką Klub Miedzeszyn Warszawa, rozstawiona z nr 1 Laura Czajka  MKT Łódź, druga była Nina Ptasińska UKS Timing Warszawa, a trzecia właśnie z pechowym super tie-breakiem Lena Szypnicka.

W grupie B zwyciężyła rozstawiona z nr 2 Idalia Chwiałkowska MKT Łódź, druga była Lisa Dybash Legia Tenis Sp. z o.o., a trzecia Lena Zadrożna UKS Timing W-Wa. Najlepszą w grupie C okazała się, także po emocjonujacym meczu 7/6,4/6,13/11 z Karoliną Wasiak ST Winner Piotrków Tryb., rozstawiona z nr 3 Eliza Żukowska Centrum Rakietowe Łukasz Tulimowski Bolesławice, druga była właśnie Karolina Wasiak, a trzecia debiutująca w turniejach U-12 10-letnia reprezentantka AZS-u Łódź sympatyczna Tola Cywińska.

Po zakończeniu rywalizacji w grupach dalej rywalizacja też toczyła się w trzech grupach według zasady: pierwsze z grup z pierwszymi o miejsca 1-3, drugie z drugimi o miejsca 4-6, a trzecie z trzecimi o miejsca 7-9. Tu również nie zabrakło łez po dwuipółgodzinnych meczach zakończonych super tie-breakami, szczególnie w grupie o miejsca 1-3.

Najlepszą w turnieju okazała się z kompletem zwycięstw Eliza Żukowska, która w grupie finałowej pokonała 4/6,6/1,10/8 drugą Idalię Chwiałkowską i trzecią Laurę Czajkę 6/2,6/1. Czwarta była Karolina Wasiak, piąta Nina Ptasińska, szósta Lisa Dybash, siódma Lena Szypnicka, ósma Lena Zadrożna, a dziewiąta Tola Cywińska.

Dwudniowa rywalizacja w singlach i deblach toczyła się w iście rodzinnej, sympatycznej atmosferze. W deblowych półfinałach para nr 1 Idalia Chwiałkowska – Laura Czajka pokonała 6/1,6/4 Tolę Cywińską i Karolinę Wasiak, a para nr 2 uległa po dwóch godzinach 3/6,6/4, 11/9 Lenie Szypnickiej i Lenie Zadrożnej. W popołudniowym, niedzielnym finale para Chwiałkowska – Czajka pokonała obie Leny Szypnicką i Zadrożną 6/3,6/2.

Puchary i dyplomy wręczył w niedzielne, późne popołudnie tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA- Iga Świątek, finalistka Wimbledonu - Agnieszka Radwańska, Hubert Hurkacz czy wychowanek TUKS Kozica - piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju - prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.