Miejmy nadzieję, że Bonifacy, Serwacy i Pankracy z koleżanką Zimną Zośką odeszli już gdzieś na północ i będzie można w normalnych, letnich warunkach rozgrywać turnieje. Nocne przymrozki, zimny wiatr i padający deszcz niestety nie sprzyjały od początków maja organizacji turniejów. Niech wreszcie będzie ciepło!

Już w miarę w dogodnych warunkach odbył się w dniach 20-21.05.2023 na piotrkowskich kortach Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny „O Puchar TUKS Kozica” juniorów i juniorek do lat 18. A, że „ze świecą szukać” teraz chętnych 18-latków do rywalizacji, toteż frekwencja samych zgłoszeń, a potem zweryfikowanych do gry, nie napawała optymizmem. Do turnieju przystąpiło bowiem zaledwie 5 dziewcząt i 8 chłopców.

JUNIORKI

Piątka dziewcząt, by turniej mógł być klasyfikowany, a punkty zaliczone do rankingu PZT, toczyła rywalizację systemem w grupie „każda z każdą”. Po dwudniowych zmaganiach triumfatorką turnieju z kompletem zwycięstw okazała się 16-letnia Wiktoria Chmielewska AT Masters Radom, której towarzyszył wiernie przez dwa dni, ciągle bardzo aktywny organizacyjnie w tenisie, dziadek Jan Błaszczyk. Najtrudniejszym meczem dla Wiktorii był ten ostatni z Alą Koczocik Klub Miedzeszyn Warszawa, który rozstrzygnął się dopiero w super tie-breaku 3/6,6/0,10/4. Ala tym samym zajęła drugie miejsce z jedną porażką, trzecia była Hanna Ignaciuk AT Dzikiewicz Białystok, czwarta jej starsza siostra Aleksandra, a piąta Julia Iwanicka z UKS Gem Częstochowa.

JUNIORZY

Chłopcy grali systemem pucharowym. W ćwierćfinałowych pierwszych rundach odpadł już nr 1 Paweł Gomuła KS Grzegórzecki Kraków po porażce 2/6,4/6 z Cyprianem Lukaskiem WKT Mera Warszawa, Jan Czmuda KT Warszawianka Warszawa wygrał 7/6(7),6/1 z Filipem Maślanką KS Górnik Bytom, Krzysztof Plewa KT Warszawianka Warszawa pokonał 6/2,5/7,10/4 Tymona Podlaszewskiego MKT Łódź, a Jan Konieczny Stowarzyszenie Redeco SiR Wrocław przeszedł rundę do przodu na skutek niestawienia się na mecz Igora Kędzi TUKS Kozica Piotrków Tryb. W półfinałach Jan Czmuda wygrał 6/1/,6/3 z Cyprianem Lukaskiem, a Krzysztof Plewa 6/4,6/0 z Janem Koniecznym. W niedzielnym finale triumfował Jan Czmuda pokonując Krzysztofa Plewę 6/0,6/3.

Super atmosfera wśród rywalizujących na korcie, ich rodziców i trenerów na pewno zdopinguje do tego, by zorganizować kolejny WTK w tej kategorii na piotrkowskich kortach.