W ubiegłym sezonie letnim mieliśmy szczęście, jako organizatorzy turniejów, bowiem wszystkie majowo-czerwcowe WTK-i na kortach przy ul. Belzackiej, jeśli chodzi o opady deszczu, odbyły się we wszystkich kategoriach bez zakłóceń. W tym sezonie musiało wreszcie rąbnąć! I rąbnęło! Nawałnica, która przeszła nad Piotrkowem Trybunalskim w piątkowe, późne popołudnie nie dawała perspektyw, by sobotni turniej mógł rozpocząć się według założonego planu gier rano. Jednak wieczorno-nocne rozciąganie wody z kortów do 22.40 dało nazajutrz zaskakujący efekt. Z lekkim przesunięciem na 2 kortach, turniej ruszył niemalże bez zakłóceń. Rywalizacja toczyła się więc "trochę w słońce, trochę w deszcz", ale "tenisowy statek" w poniedziałek dopłynął do brzegu, terminowo kończąc turniej...

MŁODZICY DO LAT 14
KORNEL NAGÓRSKI (LEGIA TENIS WARSZAWA) W PODWÓJNEJ KORONIE DRUGIEGO KANDY CUP 2024

Rywalizacja wśród 14 chłopców toczyła się systemem grupowo-pucharowym. Mecze w grupach sprawnie zakończono w sobotę. Dalszy etap systemem pucharowym rozpoczęto więc w niedzielny poranek równolegle na 4 kortach, ale niestety z dwugodzinnym opóźnieniem, spowodowanym kolejną, tym razem sobotnią burzą.
W ćwierćfinałach nr 1 Dmytro Kostin Krzycka Park Wrocław pokonał 6/1,6/0 Huberta Rybickiego KT Break Warszawa, nr 2 Jakub Glac uległ 2/6,1/6 Aleksandrowi Bałosowi ATZ Tenispoint Warszawa, Grzegorz Czufarow ECT Warszawa pokonał 6/4,6/1 Jana Caruka KT Break Warszaw, a Kornel Nagórski Legia Tenis Warszawa 6/2,6/2 Adama Wygonę KT Grzegórzecki Kraków. W półfinałach Dmytro Kostin pokonał 7/5,6/0 Grzegorza Czufarowa, a Kornel Nagórski ubiegłotygodniowego triumfatora turnieju Aleksandra Bałosa 6/2,6/1. W poniedziałkowym finale, który rozpoczął się o godz. 14.00, czyli tak samo, jak mecz I rundy tegorocznego Roland Garros Igi Świątek, triumfował Kornel Nagórski pokonując Dmytro Kostina 6/1,6/1. I choć mecz nie trwał długo, to porównywalnie Iga Świątek w Paryżu szybciej zakończyła swój zwycięski mecz od chłopców w Piotrkowie...
Kornel Nagórski, jak widać "odrobił pracę domową" z poprzedniego turnieju, kiedy był trzeci.
W grze podwójnej chłopców w bardzo zaciętych półfinałach para nr 1 Bałos - Nagórski pokonała 6/1,1/6,10/5 Caruka i Rybickiego, a para Glac – Kostin parę nr 2 Czufarow - Wygona 1/6,6/4,10/8.
W finale triumfowała para Bałos – Nagórski pokonując Glaca i Kostina 7/5,6/2.

MŁODZICZKI DO LAT 14
NINA PTASIŃSKA (KLUB MIEDZESZYN WARSZAWA) DOBRZE ODROBIŁA LEKCJE Z POPRZEDNIEGO TURNIEJU MŁODZICZEK

Wśród młodziczek do rywalizacji w grze pojedynczej stanęło znów zaledwie 6 chętnych do rywalizacji dziewcząt. Podzielone na dwie grupy, sprawnie zakończyły rywalizację systemem "każda z każdą", która wyłoniła kolejność zawodniczek do gry o miejsca 1-2, 3-4 i 5-6. Ze względu na brak gier deblowych dziewczęta podjęły rozsądną decyzję, by w godzinach popołudniowych rozegrać mecze o miejsca i zamknąć turniej w jeden dzień. Niestety wspomniana, popołudniowa burza nie dała spełnić założonych planów. Mecze dokończono więc w niedzielny poranek, a ostateczna kolejność młodziczek w meczach o miejsca była następująca:
Mecz o miejsca 1-2: Nina Ptasińska Klub Miedzeszyn Warszawa – Maja Kabzińska ST Winner Piotrków Tryb. - 1/6,7/6(9),10/7
Mecz o miejsca 3-4: Helena Olszewska PKT Pabianice – Jagoda Marińska KS Start Wisła Toruń 6/2,7/6(2)
Mecz o miejsca 5-6: Lena Pawłowska ST Winner Piotrków Tryb. - Natasza Kleszcz MKT Łódź – walkower dla Pawłowskiej.
Puchary, medale i dyplomy ufundowane przez sponsora turnieju - piotrkowska firmę Kandy, wręczył tradycyjnie na podium, na którym stawali wcześniej tacy nasi najlepsi polscy tenisiści, jak liderka światowego rankingu WTA - Iga Świątek, Hubert Hurkacz czy wychowanek TUKS Kozica - piotrkowianin Kamil Majchrzak - organizator turnieju - prezes TUKS Kozica Wiesław Kozica.


Zwycięzcy, a u chłopców także zdobywca drugiego miejsca, otrzymali dodatkowo od Strefy Tenisa vouchery do wykorzystania w tenisowych, warszawskich sklepach Strefy.
Kandy - producent nadzień cukierniczych, glazur i innych półproduktów
Strefatenisa.com.pl - Sklep tenisowy