To, że podczas meczu na korcie potrzebna jest cierpliwość, wie każdy tenisista. To, że nie wszystkim udaje się ją utrzymać podczas gry, to już sprawa indywidualna. Ale to, co wyprawiała z nami pogoda podczas WTK Kandy Cup 2024 wśród skrzatów i skrzatek do lat 12 w dn. 01-04.06.2024 i że zawodnicy, zawodniczki i ich Rodzice to wytrzymali, to już przysłowiowe mistrzostwo świata.

Turniej rozpoczął się terminowo w sobotę i wszystko szło, można powiedzieć, bez zakłóceń, ale to co przyszło w godzinach popołudniowych pierwszego dnia turnieju nad piotrkowskie korty, czyli deszczowy armagedon, było zdecydowanie nie tenisowe. Tyle deszczu, ile spadło, praktycznie pozbawiło perspektyw rozgrywania meczów w sobotnie popołudnie. Jednak ciężka i konsekwentna walka, mająca na celu osuszenie kortów i doprowadzenie ich do używalności ze strony dyrektora turnieju, okazała się skuteczna i gry były kontynuowane na 3 kortach. Żeby było ciekawiej, sytuacja powtórzyła się potem jeszcze raz i w niedzielę... także. Dziewczęta właśnie w niedzielę, cudem i "rzutem na taśmę", ukończyły turniej grami o miejsca i spokojnie wróciły do domów. Chłopcom do dokończenia turnieju zostały niestety dwa mecze, jeden finałowy i drugi o miejsca 5-6. Wyznaczono je na godziny popołudniowe w poniedziałek. Ale złośliwa chmura, tylko czekała przed wejściem na kort zawodników z pierwszego meczu i terminowo, wg swych zamierzeń, wylała cały zasób wody, by po raz kolejny sprawdzić granicę wytrzymałości organizatora oraz zawodników i uniemożliwić dokończenie turnieju. Zlało w poniedziałek korty tak, że mecze kończono dopiero we wtorek, dzięki wspomnianej wcześniej cierpliwości zarówno głównych aktorów turnieju, jak i ich opiekunów.


SKRZATKI
W związku z zapowiadanymi, pejoratywnymi prognozami pogody, chętnych do gier podwójnych nie zanotowano, toteż 8 dziewcząt rywalizację rozpoczęło jedynie w singlu, w dwóch grupach po 4 zawodniczki systemem "każda z każdą".
Grupę A wygrała z kompletem zwycięstw Lena Pawłowska ST Winner Piotrków Tryb., druga była Hanna Rosińska z łódzkiego AZS-u, trzecia Aleksandra Makowska TAT Toruń, a czwarta Wiktoria Zięba Hutnik Tenis Warszawa. W grupie B triumfowała natomiast, także z kompletem zwycięstw, Tola Cywińska AZS Łódź, drugie miejsce zajęła Wiktoria Jacukowicz ST Winner Piotrków Tryb., trzecie Oliwia Wenc KT Błonia Kraków, a czwarte Olga Rosiewicz Calisia Tenis Pro Kalisz.
Po zakończeniu rywalizacji grupowej rozegrano mecze o miejsca. I tak w meczu o miejsca 1-2 spotkały się oczywiście zwyciężczynie obu grup. Tu Lena Pawłowska pokonała Tolę Cywińską 6/1,6/0. W meczu o miejsca 3-4 Hanna Rosińska 6/1,6/4 Wiktorię Jacukowicz. W spotkaniach o miejsca 5-6 i 7-8 zabrakło niektórym wspomnianej cierpliwości i dziewczęta pooddawały mecze walkowerami: Oliwia Wenc o miejsca 5-6 Aleksandrze Makowskiej i o miejsca 7-8 Olga Rosiewicz Wiktorii Ziębie.


SKRZATY
Chłopcy, przy 7 zgłoszonych, także rywalizowali tylko w singlu. Trzyosobowa grupę A wygrał Bartosz Wasik KS Tęcza-Społem Kielce, drugi był Aleksander Skwarka MKT Łódź, a trzeci Adam Wściubiak ST Winner Piotrków Tryb. W grupie B triumfował ze stratą zaledwie 3 gemów w 3 meczach Antoni Czajkowski AZS Łódź, drugi był Bruno Mućka TAT Toruń, trzeci debiutujący udanie w kategorii skrzatów 10-letni wychowanek trenera Wiesława Kozicy – Nikodem Jakubik TUKS Kozica Piotrków Tryb., a czwarty reprezentant WKT Mera Warszawa Szymon Markowski, pokonany w grupie właśnie przez Nikodema Jakubika 4/6,6/3,10/5.
W meczach o miejsca we wtorkowym pojedynku finałowym Antoni Czajkowski pokonał 6/3,6/1 Bartosza Wasika, w spotkaniu o miejsca 3-4 Aleksander Skwarka wygrał 6/4,6/2 z Bruno Mućką, a Adam Wsciubiak pokonał Nikodema Jakubika 6/1,6/1 o miejsca 5-6.

Puchary i dyplomy ufundowane przez firmę Kandy wręczyli na podium – właściciel firmy Kandy Dariusz Socik i dyrektor turnieju Wiesław Kozica.
W oczekiwaniu lepszej pogody w sobotę rozpoczną się na piotrkowskich kortach Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego do lat 14 dziewcząt i chłopców. Organizatorem jest niezawodny w tym zakresie TUKS Kozica.