TUKS Kozica Piotrków Tryb. to jeden z 50 ośrodków w Polsce i jeden z 3 w województwie łódzkim, w którym według nowych wymogów kursów instruktorskich PZT realizowane są praktyki dla przyszłych instruktorów. W piotrkowskim TUKS Kozica praktyki prowadzone są pod kierunkiem doświadczonego trenera eksperta szkolenia podstawowego i wyczynowego Wiesława Kozicę, w łódzkim AZS-ie prowadzi je trener mistrz szkolenia wyczynowego i Pro Tour - Tomasz Iwański, a w Akademii Tenisa Power Tenis Łódź trener ekspert szkolenia podstawowego i trener szkolenia wyczynowego – Karolina Wałęsa.

Dotychczas pod kierunkiem trenera Wiesława Kozicy praktyki zaliczyli Mariusz Jaśkowski, Mariusz Kaszubowski i ostatnio była zawodniczka TUKS Kozica, 5-krotna medalistka mistrzostw Polski w tenisie, szkoląca obecnie dzieci, młodzież i dorosłych w ST Winner Piotrków Tryb. – DOMINIKA OPALA.

Wyżej wymienionym gratulujemy pozytywnego zaliczenia praktyk i sukcesów w przekazywaniu wiedzy oraz umiejętności przyszłym adeptom tenisa, a kolejnych chętnych po części teoretycznej kursu zapraszamy do odbycia praktyk w piotrkowskim TUKS Kozica.