Dobiega, końca halowy sezon tenisowy. Mariusz Kozica z Prywatnej Szkoły Tenisowej Slajs Piotrków - zajmujący 10. miejsce na liście klasyfikacyjnej PZT - wziął ostatnio udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Toruniu. W I rundzie wygrał z Diemidem Griesznikowem (Start-Wisła Toruń) 6:1, 6:1, w II jednak uległ Dawidowi Piątkowskiemu z Górnika Bytom 4:6, 5:7.

Z powodzeniem natomiast Mariusz i jego klubowi koledzy startowali w mistrzostwach ziemi skierniewickiej. W turnieju juniorów (do lat 18) do półfinałów dotarło trzech piotrkowian. Maciej Bednarski uległ Łukaszowi Zagibajle (STT Mirbud Skierniewice) 2:6, 1:6, a w drugim pojedynku M.Kozica pokonał Jakuba Wojtaszka 6:4, 6:3. W finale Mariusz - najmłodszy z wszystkich graczy - uległ Ł.Zagibajle 2:6, 1:6.

Zawodnicy Slajsanie mieli natomiast sobie równych w kategorii do lat 14. W finale M.Kozica ponownie wygrał z J.Wojtaszkiem, tym razem 6:2, 6:1, a trzecie miejsce zajeli dwaj inni piotrkowianie Michał Flasza i Kamil Rybarczyk.

W Skierniewicach przeprowadzono także konkurs na najsilniejszy serwis. Wygrał go M.Flasza, po którego serwisie piłka osiągnęła prędkość 138 kilometrów na godzinę; drugi był M.Kozica - 131 km/h, a trzeci J.Wojtaszek, którego piłka pomknęła z prędkością 129 km na godzinę.