W trzech turniejach w Czechach organizowanych przez Czeski Związek Tenisowy wystąpił ostatnio zawodnik TUKS Kozica Piotrków - 9 letni Paweł Kozica.

Paweł to tegoroczny halowy i letni mistrz woj. łódzkiego w kategorii do 10 lat, lider klasyfikacji krasnali w naszym województwie. Spośród 9 latków na listach Polskiego Związku Tenisowego znajduje się najwyżej w Polsce.

Wyjazd na trzy turnieje do Czech to próba konfrontacji umiejętności z równolatkami naszych południowych sąsiadów - twierdzi trener-ojciec Wiesław Kozica. Konfrontacja ta wypadła rewelacyjnie, piotrkowianin wygrał dwa z trzech turniejów, w trzecim dotarł do ćwierćfinału.

Paweł Kozica swój pierwszy w karierze, zagraniczny turniej rozegrał w Zdicach koło Pragi. (w Czechach zawodnicy tej kategorii wiekowej rozgrywają mecze w formule 1 seta) Tam zwyciężył w bardzo silnie obsadzonym turnieju. Oto wyniki Pawła z poszczególnymi przeciwnikami: Tomasz Vrana Sokol Rokicany - 6/0, Petr Benes TK Olymp Praga - 6/1, Aleksander Hruby TK Tenis Brandys 6/1, Milan Pivovarel Loko Beroun 6/0, Matej Krasny Slavia Pilzno - 6/0, ćwierćfinał: Dominik Cada Slavia Pilzno - 6/3, półfinał: Filip Rikl Sparta Praga 6/4 ( Filip, to syn znanego, bardzo dobrego czeskiego tenisisty Davida Rikla), finał Vaclav Slezak Lokomotiva Zdice 6/3.

W drugim turnieju w Jirkovie razem rywalizowały dziewczęta z chłopcami. Tu Paweł zdołał dotrzeć jedynie do ćwierćfinału pokonując wcześniej: Nikolę Kohoutovą TC Kauczuk Kralupy nad Wełtawą - 6/0, zwycięzcę turniejów w Pradze, Pilźnie, Mariańskich Łaźniach i Jirkovie, trenującego w Niemczech Przemysława Trnka TC Mariańskie Łaźnie 6/3, Jana Krajnika TK Jirkov 6/2. W ćwierćfinale Paweł Kozica przegrał z późniejszym tryumfatorem turnieju Jaroslavem Voldraskiem TK Chomutov 2/6.

Trzeci turniej to pierwszy z trzech cyklowych turniejów Profistav Cup 2005 w Litomyślu. Tu zawodnik TUKS Kozica zwyciężył i zaproszony został na kolejne dwa turnieje cyklu. Oto wyniki poszczególnych spotkań: Josef Krejci TKChoceń 6/0, Vilem Nonn TC Profistav Litomyśl 6/2, Daniel Ruprecht TK Pernstyn 1897 Pardubice 6/2, Patrik Maly TK Dvur Kralove nad Łabą - 6/0, półfinał: David Paulsen TC Talent Praga 6/2, finał: Petr Opletal TOSK Żamberk 6/2.

Występy w Czechach potwierdziły wysoka formę i umiejętności zawodnika TUKS Kozica Piotrków - Pawła Kozicy, który tymi zwycięstwami potwierdził, że należy nie tylko do ścisłej czołówki zawodników polskich w swojej kategorii wiekowej, ale doskonale radzi sobie z równolatkami zza granicy.