Bardzo udanie zaprezentowała się w Otwartych Halowych Mistrzostwach Kalisza w mini tenisie 2009 trzyosobowa ekipa zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb. w składzie: Wiktoria Molińska, Kasia Mroczkowska i Michał Matuszewski. W Kaliszu wystartowała jedynie trójka zawodników trenera Wiesława Kozicy, bowiem w tym dniu zawodnicy TUKS Kozica rekordowo startowali aż w siedmiu turniejach równolegle. Grali ze wspaniałymi sukcesami w Kaliszu, Stalowej Woli, Kielcach, Gdyni, Zabrzu oraz czeskim Pribramie i Prostejovie. Aż trudno sobie wyobrazić ile telefonów i sms-ów w tych dniach wykonał i otrzymał nasz Prezes i zarazem trener koordynator - Wiesław Kozica. Problemy logistyki tylu startów, w tak intensywnym weekendzie także kryją u niego wiele nie odkrytych tajemnic.. Niektórzy pytają, jak on to robi?

Kalisz. Już od lat wiadomo, że tam gdzie pojawią się zawodnicy TUKS Kozica, a rozgrywany jest turniej bądź mistrzostwa w mini tenisie, będą medale i to na pewno dla piotrkowskich, bardzo dobrze wyposażonych w tenisowe umiejętności zawodników. Nie zwykłym byłoby, gdyby " husaria" wyobrażała sobie "przegrane bitwy", bo z tego założenia wychodzą wychowankowie trenera Wiesława Kozicy, zdobywając czołowe lokaty w przeróżnej randze turniejów.

Ale wróćmy do niekwestionowanych sukcesów zawodników TUKS Kozica w kaliskich mistrzostwach. Rozegrano aż 96 spotkań w trzech kategoriach 8,9,11 lat by wyłonić halowych mistrzów Kalisza 2009.

Tytułem mistrzowskim może pochwalić się Michał Matuszewski TUKS Kozica, który zwyciężył w kategorii do lat 9. W grupie wygrał on ze wszystkimi swoimi rywalami i awansował podobnie, jak Wiktoria Molińska TUKS Kozica do grupy finałowej, która walczyła o miejsca I-III. Wiktoria w grupie pokonała wszystkich swoich rywali: 8/6,7/5 Jakuba Gołębiaka, 7/5,7/1 Olę Grześkiewicz, 7/0,7/5 Adama Zycha i 7/0,7/2 Konrada Szklarka. W grupie finałowej Michał Matuszewski pokonał 7/1,7/0 Gabrysię Kranc z SP nr 2 Kalisz i 7/5,7/3 klubową koleżankę Wiktorię Molińską. Wiktoria pokonując Gabrysię Kranc 7/2,7/4 zdobyła tytuł wicemistrzyni Kalisza.

W kategorii do lat 11 bardzo dobrą trzecią lokatę, a zarazem brązowy medal wywalczyła zasłużenie w Kaliszu - 10-letnia Kasia Mroczkowska TUKS Kozica. Kasia wygrała swoją grupę, a w puli finałowej uległa 1/7,2/7 reprezentantowi Polski na międzynarodowy turniej tenisowy International TTK Junior Tennis Tournament Warriors Tour 2009, który odbył się w pierwszych dniach Nowego Roku na kortach Real Sporting Club w Rzymie oraz 3/7,0/7 Maciejowi Bystrzyckiemu z MUKT Pleszewski Kocioł z Pleszewa.

TUKS Kozica po raz kolejny zaprezentował się wspaniale, jeśli chodzi o trofea w mistrzostwach Kalisza, a zarazem potwierdził, że jest bardzo skutecznym klubem w szczególności w zakresie szkolenia podstawowego. Z Kalisza wyjechało już wielu, wielu mistrzów, wicemistrzów i brązowych medalistów z TUKS Kozica, których medale wiszą w ich indywidualnych piotrkowskich zbiorach.