21 stycznia MMKT Łęczyca zorganizował III Ogólnopolski Turniej Mini Tenisa Wilson Kids Cup Łęczyca Open do lat 9 i 10. Znów wspaniale zaprezentował się w tym cyklu turniejów zawodnik TUKS Kozica Piotrków Tryb. - Oliwier Statkiewicz, który nie startował w swej kategorii wiekowej, lecz skonfrontował udanie swe spore już umiejętności o jedną i dwie kategorie wyżej.

W kategorii do lat 9, nasz 8-letni tenisista, rywalizację grupową, gdzie rozgrywano 1 seta do 10 pkt., zakończył ze stratą zaledwie 2 punktów w 4 meczach! Pokonał po 10/0 Kacpra Kostrzewskiego i Karolinę Kaźmierczak oraz po 10/1 Dominika Wielogórkę i Wiktorię Jaworską. W finale "Oli" uległ zwycięzcy grupy B - Oliwierowi Szymańskiemu, w setach 0/2, zajmując II miejsce.

Dobre "przetarcie" miał Oliwier w sześcioosobowej grupie krasnali do lat 10. Pomimo czterech porażek, pokonał trzecią w rankingu województwa łódzkiego Ines Maciejczyk z łódzkiego Eurotenisa, która zajęła w tym turnieju II miejsce, a ze zwyciężczynią Mają Śpiewak z PKTZ Winner Piotrków miał piłki meczowe, lecz uległ jej 1/2 w setach!!! Na sześcioro startujących Oliwier zajął w najstarszej grupie 5 miejsce.