Wspaniale zaprezentował się w europejskim turnieju w holenderskim Zoetermeer, zaliczanym do klasyfikacji European Tennis Assotiation, 14-letni zawodnik TUKS Kozica Piotrków Tryb. - Piotr Matuszewski. Piotr po raz pierwszy w swej karierze wystąpił w finale singla europejskiego turnieju. Dotychczas notował wygrane turnieje, lecz w grze deblowej.

W Intime Head Junior Open TE 3 under 14 2012, na olbrzymiej 12 kortowej hali klubu Dekker Sport, Polak z rankingiem europejskim 77, rozstawiony został w drabince na 64 zawodników z nr 4. W I rundzie miał wolny los, w II pokonał 6/2,6/0 reprezentanta Maroka Ahmeda Redę Aboufirrasiego, w III wygrał z Niemcem Maxem Rauchem 6/0,6/3. W ćwierćfinale pokonał w trudnym pojedynku 6/2,4/6,6/3 Niemca Arnauda Destrebecqa, a w półfinale, także po trudnym meczu 6/4,6/7(6),6/3, rakietę nr 1 Holandii - Tomma Florisa Moonena. W sobotnim finale tryumfował Włoch Riccardo Balzerani, pokonując Piotra 7/5,6/3, który zajął II miejsce.

W Holandii Piotr wystąpił wraz z Konradem Słowikiem z UKS Czarna także w deblu dochodząc do półfinału. Rozstawieni z nr 3 w I rundzie pauzowali z racji wolnego losu, a w II pokonali 6/0,6/1 gospodarzy Vincenta Li i Jaspera van Vlieta. W ćwierćfinale pokonali także łatwo 6/1,6/0 parę marokańsko-holenderską Ahmed Reda Aboufirrasi - Davy van Gerke. W półfinale zabrakło trochę szczęścia polskiej parze, by zagrać o główne deblowe trofeum. Na tym etapie naszą parę zatrzymali Holendrzy Tom Floris Moonen i Bart Stevens zwyciężając 2/6,6/4,10/7.

Od poniedziałku 27 lutego Piotr rozpocznie pojedynki w kolejnym turnieju ETA w Holandii, tym razem w FOCUS Tennis Academy open TE 3 2012 w Blejswijk. Tam rozstawiony będzie z nr 5. Życzymy mu kolejnego występu w finale.