41 zawodniczek i zawodników wystartowało w kończącym sezon halowy, pod piotrkowskim balonem, Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 12 i 16. Po zakończonych już wszystkich ogólnopolskich turniejach klasyfikacyjnych jedyną możliwością podreperowania sobie dorobku punktowego w rankingach PZT są właśnie turnieje WTK, toteż nie dziwnym było, że na piotrkowskich kortach zaobserwować można było zawodników i zawodniczki nie tylko z województwa łódzkiego, ale np. z dalekiego Sopotu, Krakowa czy też Szczawna Zdroju.

Najlepiej z całej stawki piotrkowskich zawodników spisał się 15-letni Paweł Kozica z TUKS Kozica Piotrków Tryb., który podobnie jak przed miesiącem wygrał zarówno singla, jak i debla w kategorii kadetów do lat 16. W singlu tryumfował pokonując kolejno: 6/0,6/1 Juliusza Jabłońskiego MKT Łódź i w finale klubowego kolegę Piotra Millera 6/3,6/1. Piotrek Miller dochodząc do finału pokonał w ćwierćfinale 6/3,6/3 Piotra Szymańskiego NST łódzkie i w półfinale 5/7,6/1,6/3, równo po trzygodzinnej walce, Maksymiliana Makowskiego z MKT Łódź. Dla Pawła Kozicy było to 13 zwycięstwo z rzędu w halowych turniejach WZT Łódź sezonu 2012.

Obaj finaliści, wychowankowie trenera Wiesława Kozicy, wygrali także turniej deblowy. Piotr Miller i Paweł Kozica, rozstawieni z nr 1 pokonali w półfinale 6/4,7/5 Maksymiliana Makowskiego i Piotra Szymańskiego i w finale 6/3,7/6(5) Marcina Morawskiego i Jana Kulikowskiego obaj ŁKT Łódź.

Bliski zwycięstwa w singlu i deblu w kategorii skrzatów do lat 12 był zawodnik TUKS Kozica Maksymilian Pawlicki. Musiał jednak zadowolić się dwoma drugimi miejscami. W singlu dotarł do finału pokonując 6/1,6/4 Mateusza Wyszomirskiego KTA Wrocław i 6/1,6/3 Jakuba Lesmana z PKT Pabianice. W finale 11-letni reprezentant TUKS Kozica uległ pechowo 6/7(6),6/4,11/9 Pawłowi Kaliszewskiemu z AM Tenis Warszawa. W deblu razem zagrało dwóch Maksymilianów, bowiem partnerem Pawlickiego był Maksymilian Rycerz z PKT Pabianice. Obaj w półfinale pokonali 6/3,6/3 Jakuba Lesmana i Szymona Kielana, reprezentujących PKT Pabianice, a w finale ulegli 4/6,2/6 Jakubowi Bobińskiemu KS Warszawianka i Pawłowi Kaliszewskiemu AM Tenis Warszawa.

Na uwagę zasługuje debiut w kategorii kadetek 11-letniej Wiktorii Molińskiej z TUKS Kozica Piotrków Tryb. Ta bardzo utalentowana i utytułowana już w swojej kategorii wiekowej wychowanka trenera Wiesława Kozicy pokonała w I rundzie 6/2,6/4 o 4 lata starszą Darię Wójtowicz z TUKS Champions Team Piotrków Tryb., potem w ćwierćfinale srogo rozprawiła się już z młodą skrzatką późniejsza tryumfatorka turnieju Michalina Jedrzejczak z KT Start Łódź.

Daria Wójtowicz i Wiktoria Molińska wystąpiły razem w turnieju deblowym tworząc parę. Dobór okazał się na tyle udany, że w ćwierćfinale obie piotrkowianki pokonały 6/3,3/6,10/8 reprezentantki PKT Pabianice Wiktorię Jurek i Aleksandrę Kurzawę. Daria i Wiktoria mogły zagrać nawet w finale, ale tej przyjemności pozbawiły je przeciwniczki Paulina Nowak MKS Szczawno Zdrój i Paulina Jastrzębska z SKT Sopot wygrywając pojedynek o wejście do finału 5/7,6/4,10/5.

Kończy się wreszcie męczący sezon halowy w tenisie, nie długo, bo już pod koniec kwietnia o punkty do wszystkich rankingów będzie można rywalizować już na otwartych kortach. Zwiastuny pięknej wiosennej pogody mieliśmy już przecież w czasie trwania tego piotrkowskiego turnieju. Słoneczna pogoda, śpiew ptaków, rozwijające się pędy traw, pąki na drzewach oraz stukot tenisowej piłki na otwartych kortach na dobre wprowadzą nas już nie długo w sezon wiosenno-letni...