Kolejny, bardzo udany turniej zaliczyła w tym sezonie, para aktualnych mistrzów Polski w Beach Tennisie Daniel Półkoszek (Warszawa) - Mariusz Kozica (Piotrków Tryb.). Na piaszczystych boiskach Plaży Stadion w Warszawie, w dniach 28-29.07.2012 Daniel i Mariusz zajęli II miejsce w międzynarodowym turnieju International Tennis Federation - Warsaw Beach Tennis Cup 2012, ranga 3.

Turniej rozgrywano najpierw w grupach. Na tym etapie Daniel Półkoszek i Mariusz Kozica niezagrożenie 9/2 pokonali Mateusza Cłapę i Michała Podleśnego oraz 9/0 Bartłomieja Bisińskiego i Macieja Szkiełkowskiego. Po wyjściu z grupy, w ćwierćfinale pokonali 6/4,4/6,10/6 Krzysztofa Wieczorka i Marcina Niedbałę i w półfinale (jako jedyna polska para na tym etapie) 6/2,6/1 Roya Krawcewicza (Austria) i Irakli Dshandshgava (Gruzja).

Gdy po pierwszym wygranym secie, w finale - 6/3, wszystko wskazywało, że to Polacy zdobędą pierwsze miejsce, coś się zacięło i nasi reprezentanci utracili kontrolę nad grą. Finał wygrali reprezentanci Bułgarii Rossen Nenchev i Petar Krililov - 3/6,6/2,6/2.

W tym sezonie letnim para Mariusz Kozica i Daniel Półkoszek wystąpiła już w 9 turniejach Beach Tennisa, z czego 5 z nich to ITF-y: w Stuttgarcie, Monachium, Puławach i dwukrotnie w Warszawie, gdzie odpowiednio zajęli miejsca: 33,17,1,3,2. W 4 turniejach krajowych, będących eliminacjami do tegorocznych mistrzostw Polski: w Katowicach i trzykrotnie w Warszawie, czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

Najważniejszymi turniejami w sezonie 2012, dla najlepszej polskiej pary Mariusza Kozicy i Daniela Półkoszka, będą jeszcze Mistrzostwa Polski w podwarszawskim Powsinie i Mistrzostwa Europy, które odbędą się w tym roku w dn. 31.08 - 02.09.2012 na Plaży Planet w Borgio Maggiore - San Marino. Do rywalizacji o miano najlepszej męskiej pary w Europie przystąpi 19 narodowych reprezentacji, w sumie 34 pary. Polska wystawia po 2 pary deblowe wśród mężczyzn i w mikście oraz jedną parę wśród kobiet.