Na kortach Akademii Tenisowej Promasters w Szczecinie, w dniach 06-12.08.2012 rozegrano Letnie Tenisowe Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 14. Rewelacyjnie zaprezentowało się w nich dwóch zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb. Piotr Matuszewski i Piotr Miller, zdobywając dwa złote i jeden brązowy medal. Piotr Matuszewski wywalczył tytuł mistrza Polski w singlu i wraz z klubowym kolegą Piotrem Millerem mistrzowski tytuł w deblu. Do tego złotego dorobku Miller dorzucił jeszcze brązowy medal w singlu, ponieważ w półfinale pokonał go właśnie klubowy, deblowy partner. Na najwyższe, złote stopnie podium w Szczecinie wchodzili więc tylko zawodnicy TUKS Kozica Piotrków Tryb!

Piotr Matuszewski, lider klasyfikacji PZT młodzików, rozstawiony został w turnieju z nr 1, toteż drogę po złoty medal rozpoczął wolnym losem. W II rundzie pokonał, nie bez trudu, 6/2,6/4 Michała Bareję Promasters Szczecin, a w III łatwo 6/0,6/0 Ksawerego Pocieja WTS DeSki Warszawa. W ćwierćfinale wygrał 6/2,6/0 z Michałem Sikorskim KT Legia Warszawa i w półfinale z deblowym partnerem Piotrem Millerem TUKS Kozica Piotrków Tryb. 6/2,6/1. Finał był dla Piotrka, za sprawą bardzo dobrze wyszkolonego przeciwnika, trudną przeprawą, ale biorąc pod uwagę zmęczenie turniejowe, jakie skumulowało się po 5 udanych turniejach międzynarodowych we Francji, Holandii, dwukrotnie w Czechach /m.in. drużynowe Mistrzostwa Europy i wygrany turniej Akuna Cup do lat 18/ i teraz mistrzostwach Polski w Szczecinie, trzeba mu było to wybaczyć. Mimo tego obciążenia, które dało się zauważyć w finałowym pojedynku, zwyciężył Piotrek, pokonując 6/4,0/6,6/4 Kacpra Żuka z warszawskiej Legii i to on został złotym medalistą i mistrzem Polski - 2012.

Piotr Miller, 12 w rankingu PZT, rozstawiony został z nr 8 i także odpoczywał w I rundzie, w turnieju głównym na 48 zawodników. W II rundzie pokonał łatwo, bo bez straty gema Przemysława Kwiatkowskiego TT Olimpia Elbląg. W III wygrał 6/2,6/3 z Kun Tanem KS Warszawianka, a w ćwierćfinale, w bardzo trudnym meczu, decydującym o wejściu do strefy medalowej 3/6,6/4,6/4, rozstawionego z nr 4, wielokrotnego złotego medalistę mistrzostw Polski Konrada Słowika UKS Czarna. W półfinale, jak już wyżej informowaliśmy, Miller uległ Matuszewskiemu 2/6,1/6, zdobywając brązowy medal.

W singlu, w turnieju głównym, po przejściu eliminacji, gdzie pokonał 6/0,6/0 Bruno Bondara NST zachodniopomorskie, wystąpił także trzeci z zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb. - Aleksander Pawlicki. Alek po zwycięstwie w I rundzie 6/1,6/3 nad Hubertem Grzesikiem KS Warszawianka, uległ w II 2/6,0/6 Mieszko Kwaśniewskiemu z poznańskiego AZS-u. Wcześniej w eliminacjach odpadł młodszy z braci Pawlickich - Maksymilian, ulegając w I rundzie eliminacji Krzysztofowi Wetoszce KT Masters Szczecin 3/6,0/6.

W deblu Piotr Matuszewski i jego imiennik Piotr Miller - obaj TUKS Kozica Piotrków Tryb., rozpoczynając swą drogę po tytuł mistrzów Polski, rozstawieni zostali wśród 16 najlepszych par turnieju z nr 2. W I rundzie pokonali oni 6/1,6/0 Kacpra Lalka i Kamila Robaszka z Promastersa Szczecin, w ćwierćfinale 6/2,6/2 Norberta Tadyszaka AZS Poznań i Oskara Siewińskiego Promasters Szczecin, w półfinale nie bez trudu 2/6,7/5,10/7 parę nr 3 Łukasza Kozielskiego UKS Beskidy Ustroń i Wiktora Radwana KS Górnik Bytom i w finale, także po trudnym meczu, zakończonym również super tie-breakiem, 7/5,3/6,10/2 Michała Sikorskiego i Kacpra Żuka - obaj KT Legia Warszawa.

Najwyższe stopnie podium szczecińskich mistrzostw Polski zarezerwowane były, jak widać, tylko dla zawodników piotrkowskiego TUKS Kozica. Sukcesy odniesione przez Piotra Matuszewskiego i Piotra Millera wydatnie wzbogaciły wspaniały już dorobek mistrzostw Polski, najlepszego obecnie klubu tenisowego w województwie łódzkim, sklasyfikowanego na 10 miejscu w kraju według PZT. Zawodnicy TUKS Kozica w ponad 20-letniej historii klubu zdołali zdobyć już 144 medale mistrzostw Polski!!! Tegoroczne zdobycze obu Piotrków wspaniale wzbogaciły również ich indywidualne dorobki medalowe. Piotr Miller ma już 12 medali mistrzostw Polski, a Piotr Matuszewski 14, lecz na konto TUKS Kozica zdobył ich równo połowę - 7, bowiem w swej karierze przez 2 lata występował w barwach KT Start Łódź.

Złote medale obu Piotrków, z jednej strony zrekompensowały i nagrodziły trud włożony przez samego zawodnika oraz zaangażowanych mocno w ich kariery rodziców i trenerów, bo przecież takie są cele każdego sportowca, nie tylko w tenisie, a z drugiej dają wspaniałą motywację dla wyżej wymienionych do pracy w dalszej części kończącego się po woli sezonu letniego 2012 oraz na sezony następne...

A my promujemy hasło: "Chcesz grać w tenisa - graj gdzie chcesz, chcesz wygrywać - przyjdź do nas!"