Największy, życiowy, singlowy sukces zanotował w cyklu europejskich turniejów ETA młodzików do lat 14, zawodnik TUKS Kozica Piotrków Tryb. - PIOTR MATUSZEWSKI. W Mercedes Jugend Cup 2012 w Niemczech, rozgrywanym na dwóch obiektach TSC Renningen i TC Rutesheim, koło Stuttgartu w Badenii W?rttembergii, gdzie w turnieju wzięło udział 106 najlepszych zawodników ze świata, dotarł aż do finału!!! Sklasyfikowany na 48 pozycji w rankingu ETA, Piotr był jedynym reprezentantem Polski w tym turnieju 14-latków.

Piotrek, rozstawiony z nr 10, rozpoczął swoją podróż do finału od pokonania 7/5,6/0 Pascala Ehrmana (Niemcy), w II rundzie wygrał z reprezentantem Egiptu Mohamedem Sabry 6/2,7/5, w III pokonał 6/4,6/1 Aleksandra Ovcharova (Rosja), w ćwierćfinale wygrał 7/5,6/3 z 11 w Europie Vladyslavem Chumakiem z Ukrainy, który gościł już na 4 pozycji rankingu ETA, w półfinale wygrał 6/0,6/4 z najlepszym Niemcem Samuelem Sippelem, sklasyfikowanym na 6 pozycji rankingu ETA, który wcześniej był już nawet 3. W finale Polak uległ innemu Ukraińcowi Denisovi Klokovi 0/6,2/6. Denis jest obecnie sklasyfikowany na 5 pozycji, ale był już także na 2 miejscu.

To wspaniały sukces Piotrka, który udowodnił, że ze swym umiejętnościowym potencjałem może pokonać już każdego zawodnika w Europie. Tu wygrał przecież z zawodnikami, którzy klasyfikowani byli na miejscach 2,3 i 4 !

W deblu Piotr Matuszewski w parze z Czechem Marco Pasalicem rozstawieni byli z nr 8 i mieli w I rundzie wolny los. W II pokonali 6/4,6/3,10/7 Niemców Stefana Petera Hampe i Patricka Schmitta. W ćwierćfinale przegrali 3/6,3/6 z parą nr 1 turnieju Stafanos Tsitsipas (Grecja) i Louis Wessels (Niemcy).

Po tym udanym turnieju Piotr awansował o 21 pozycji w rankingu ETA i na dzień 28.08.2012 zajmuje 27 pozycję, najwyższą z Polaków. Kolejnym startem Piotrka będzie najważniejszy, międzynarodowy turniej kadetów do lat 16 w Polsce, na kortach KT Legia Warszawa BNP Paribas Tomaszewski Cup 2012, w tym roku rangi 1.

Międzynarodowy turniej Tomaszewski Cup po raz pierwszy odbędzie się na kortach Legii. Będzie to 45 edycja Turnieju. To na tych kortach Bohdan Tomaszewski stał się członkiem tenisowej Legii, a w rok później zdobył mistrzostwo Polski do lat 16. To na kortach Legii zadebiutował jako sprawozdawca sportowy, komentując w 1947 roku mecz o Puchar Davisa Polska-Anglia. Zatem powrót Turnieju Tomaszewski Cup na Legię jest w pewnym sensie powrotem do korzeni Bohdana Tomaszewskiego..

Po BNP Paribas Tomaszewski Cup nasz zawodnik, jako lider klasyfikacji młodzików Polskiego Związku Tenisowego wystąpi z nr 1 w prestiżowym, jak zwykle turnieju "Nadziei Tenisowych", czyli Letnim Supermastersie 2012. Przypomnijmy, że Piotrek w ubiegłym roku zwyciężył w tymże turnieju, wśród 13-latków w Bytomiu.

W Supermastersie, wśród ośmiu najlepszych 14-latków, udział weźmie, jak najbardziej zasłużenie, także drugi z reprezentantów, wychowanek trenera Wiesława Kozicy - Piotr Miller. Letni Supermasters, tym razem w Inowrocławiu.