Kolejny, znaczący sukces w tym sezonie zanotował Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy "Kozica" Piotrków Trybunalski. W rozegranych w Piotrkowie Trybunalskim XIII Tenisowych Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych 2012, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - Krzysztofa Chojniaka, zdobył klubowo pierwsze miejsce zdobywając 24 medale !!! W tegorocznych mistrzostwach wystartowało, podobnie jak w roku ubiegłym 46 zawodników i zawodniczek z 10 czołowych UKS-ów w Polsce. Od 2000 roku trzykrotnie mistrzostwa odbywały się w Bydgoszczy, a kolejne od IV zostały przejęte przez organizatorów piotrkowskich i odbywają się na ceglastych kortach piotrkowskiego OSiR-u. Organizatorem tej imprezy był do ubiegłego roku TUKS "Champions-Team", a od roku 2012 organizację przejął TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Dwudniowy turniej toczył się tym razem w 11 kategoriach: do 8, 10, 12 i 14 lat, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, a rozgrywano jeszcze deble wśród 12 i 14-latków. Medale wraz z pucharami, licznymi nagrodami rzeczowymi i dyplomami wręczano na podium, jak na mistrzów przystało.

Największy sukces w mistrzostwach, już po raz siódmy z rzędu, odnieśli zawodnicy Tenisowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Kozica" Piotrków Tryb., którzy wygrali bezwzględnie klasyfikację punktową wśród wszystkich klubów z dorobkiem 85 punktów, broniąc nieprzerwanie tytułu mistrza z lat 2006-2011. W tym roku TUKS Kozica wyprzedził drugą drużynę w punktacji aż o 63 punkty, bowiem właśnie drugi, debiutujący w mistrzostwach - TUKS Zduńska Wola zgromadził ich - 22. W roku ubiegłym piotrkowski TUKS Kozica tryumfował z rekordową przewagą aż 115 punktów nad drugim w rankingu UKS Junior Tarnogród. W klasyfikacji medalowej zawodnicy Wiesława Kozicy zajęli także bezapelacyjnie I miejsce !!! TUKS Kozica reasumując, zdobył procentowo ponad połowę wszystkich rozdanych medali, bo 24 (w tym 8 złotych, 5 srebrnych i 11 brązowych) na 47 rozdanych.

Na sukces ten zapracowała 20-osobowa reprezentacja TUKS Kozica w składzie: Wiktoria Różycka, Oliwia Kubera, Wiktoria Molińska, Iga Miller, Kaja Krajewska, Maja Krajewska, Marta Winiarska, Aleksandra Łysik, Oliwier Statkiewicz, Tymoteusz Piwowarski, Bartosz Siwakowski, Eryk Olszewski, Jędrzej Malinowski, Michał Matuszewski, Maksymilian Pawlicki, Piotr Miller, Aleksander Pawlicki, Artur Patura, Piotr Matuszewski i Stasiu Balczukiewicz.

8-10. MUKT "Pleszewski Kocioł" Pleszew 0 0 1 1

Pochlebne opinie szefów ekip, obsługa organizacyjno-techniczna i nagrody ufundowane przez organizatora, na pewno przyczynią się do tego, by zorganizować XIV MP UKS w Piotrkowie Trybunalskim.

A oto wszyscy medaliści XIII MP UKS 2012 w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Biedronki do lat 8 - chłopcy/dziewczęta:

1. Oliwier Statkiewicz - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

2. Igor Sobczyk - UKS AT Challege Piotrków Tryb.

3. Marcel Wachowiak - MUKS Pleszewski Kocioł Pleszew

4. Aleksander Zaremba - TUKS Champions-Team Piotrków Tryb.

2. Olaf Królak - TUKS Zduńska Wola

?.Eryk Olszewski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Tymoteusz Piwowarski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Skrzatki do lat 12:

1. Wiktoria Molińska - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

2. Aleksandra Gielec - TUKS Smecz Tomaszów Maz.

?.Marta Winiarska - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Julia Skiba - UKT Koziołek Lublin

Skrzatki do lat 12 - gra podwójna:

1. Julia Skiba - UKT Koziołek Lublin / Aleksandra Gielec - TUKS Smecz Tomaszów Maz.

2. Wiktoria Molińska - Marta Winiarska, obie TUKS Kozica Piotrków Tryb.

3/4. Kaja Krajewska - Maja Krajewska, obie TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Irena Jankowska - TUKS Zduńska Wola/ Iga Miller - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Skrzaty do lat 12:

1. Michał Matuszewski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

2. Maksymilian Pawlicki - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

?.Nikodem Szkilnik - TUKS Zduńska Wola Michał Rajski - TUKS Smecz Tomaszów Maz.

Skrzaty do lat 12 - gra podwójna:

1. Michał Matuszewski - Maksymilian Pawlicki, obaj TUKS Kozica Piotrków Tryb.

2. Roch Krzyżański - Nikodem Szkilnik, obaj TUKS Zduńska Wola

?. Michał Rajski - TUKS Smecz Tomaszów Maz./ Antoni Garbarczyk - TUKS Zduńska Wola

Młodziczki do lat 14:

1. Nina Furmaniak - UKT Koziołek Lublin

2. Karina Błaś - UKS Czarna

3. Aleksandra Łysik - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Młodziczki do lat 14 - gra podwójna: - nie rozgrywano

Młodzicy do lat 14:

1. Piotr Matuszewski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

2. Piotr Miller - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

?.Aleksander Pawlicki - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Artur Patura - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Młodzicy do lat 14 - gra podwójna:

1. Piotr Miller - Piotr Matuszewski, obaj TUKS Kozica Piotrków Tryb.

2. Aleksander Pawlicki - TUKS Kozica Piotrków Tryb./ Kacper Błaszczyk TUKS Smecz Tomaszów Maz.

3. Artur Patura - Stanisław Balczukiewicz, obaj TUKS Kozica Piotrków Tryb.

A teraz nasze, klubowe akcenty:

Biedronki do lat 8:

W tej kategorii we wspaniałym stylu złoty medal wywalczył Oliwier Statkiewicz. Dlaczego wspaniałym? A dlatego, że w całym turnieju, gdzie grano systemem "każdy z każdym", jednego seta od stanu 2:2, nie stracił ani jednego gema! Brawo Oli!!!

Krasnalki do lat 10:

Choć bez medalu w tej kategorii, to za dobre występy należy uznać mecze ćwierćfinałowe 9-letnich naszych tenisistek: Wiktorii Różyckiej i debiutującej w dużych turniejach Oliwii Kubery. Obie miały szanse stanąć na podium. Po zaciętych meczach medale jednak się wyślizgnęły... Dziewczęta obiecują, że za rok staną na podium.

Tu bardzo dobrze zaprezentowało się dwóch naszych debiutantów Tymek Piwowarski i Eryk Olszewski zdobyli brązowe medale i po raz pierwszy stanęli na podium w tak dużej imprezie.

Tu "skazana" na sukces była Wiktoria Molińska, która z 14 rankingiem wśród skrzatek była super mocnym nr 1. Zdobyła złoto, nie mając żadnych problemów. Brąz wywalczyła po zaciętym meczu z Kają Krajewską Marta Winiarska. Obie medalistki singla występując razem w deblu wywalczyły srebrne medale. Brąz na piersiach w deblu zawisł u sióstr bliźniaczek Mai i Kai Krajewskich, a także u debiutującej w takiej imprezie Igi Miller.

Wewnętrzny finał w singlu dotyczył zawodników "Kozicy", a i tryumf naszej pary deblowej, nie był zaskoczeniem. Michał Matuszewski wygrywa singla 6/3,6/3 z "wesołkiem" Maksem Pawlickim, a w deblu, w finale zwyciężają parę ze "Zduńskiej", bez straty gema.

SUPER SKRZATKI, SUPER SKRZATY!

Choć do turnieju zgłosiło się 8 zawodniczek, to zweryfikowały się i zagrały tylko. trzy. Trzecie miejsce w singlu dla Oli Łysik. Debli niestety nie rozgrywano.

Tu znów tradycyjnie obrodziło w reprezentantów TUKS Kozica. W stawce pięciu mieliśmy czterech, bo w niezwykle zaciętym ćwierćfinale Alek Pawlicki pokonał naszego wychowanka reprezentującego teraz klub tomaszowski Kacpra Błaszczyka 7/6(5),4/6,12/10, więc kto dalej mógł rządzić medalami? Półfinały były zajęte przez zawodników Kozicy. W pierwszym lider rankingu młodzików PZT, aktualny mistrz Polski w singlu młodzików i 27 obecnie na liście europejskiej - Piotrek Matuszewski pokonał Artura Paturę 6/1,6/1, a w drugim brązowy, singlowy medalista niedawnych, szczecińskich mistrzostw Polski, 10 w rankingu 14-latków PZT - Piotrek Miller, 6/2,6/0 Alka Pawlickiego. W finale Piotrek Matuszewski wygrał z Piotrkiem Millerem 6/2,6/0 i tyle było emocji w singlowym turnieju młodzików. Deble też zdominowaliśmy, no bo jakby inaczej. W finale debla, para aktualnych mistrzów Polski w deblu, Matuszewski/Miller pokonała Kacpra Błaszczyka i Alka Pawlickiego 6/2,6/0. W turnieju młodzików grały gwiazdy naprawdę sporego kalibru.

Koniec XIII mistrzostw. TUKS Kozica, jak widać nieprzerwanie przez siedem lat klubowo nie do pokonania! I choć nie do wszystkich takie sukcesy przemawiają, to jednak fakty potwierdzają po raz kolejny skuteczną pracę trenerską i organizacyjną, struktury szkoleniowej najlepszego klubu tenisowego w województwie łódzkim i najlepszego tenisowego UKS-u w Polsce. W Mistrzostwach Polski TUKS Kozica jest multimedalistą, zdobył przez 13 lat już - 207 medali! Najwięcej ze wszystkich UKS-ów w Polsce. BRAWO ZAWODNICY TUKS KOZICA!!!

Z niecierpliwością niektórzy czekają już na przyszłoroczne mistrzostwa, niektórzy z racji wieku, już się z nimi musieli pożegnać.