W trzeci wrześniowy weekend w kalendarzu PZT zaplanowano finały Letnich Drużynowych Mistrzostw Polski 2012. I choć w tym roku wyjątkowo nie mieliśmy drużyny w finale, to nasi zawodnicy, czy też wychowankowie, odgrywali w tych rozgrywkach zdecydowanie ważne role.

W finale LDMP skrzatek, na kortach w stolicy, wystąpiła jedna nasza zawodniczka, wypożyczona do drużyny KT Legia Warszawa - Wiktoria Molińska oraz jedna wychowanka TUKS Kozica, reprezentująca barwy Legii - Aleksandra Nadajewska.

Dziewczęta KT Legia Warszawa, w składzie: Anna Hertel, Marta Jaśkiewicz, Kinga Psut, Wiktoria Molińska i Aleksandra Nadajewska, wywalczyły tytuł mistrzyń Polski! W rundzie ćwierćfinałowej miały wolny los, w półfinale pokonały 4/2 WTS DeSki Warszawa i w finale AZS Poznań, na czele z "talentiadowym", sympatycznym kapitanem - Jackiem Zielińskim 5/1.

W meczu finałowym, decydującym o złocie, nasze wychowanki Wiktoria i Ola spisały się na 100%. Najpierw wygrały drugiego debla 6/4,2/6,14/12(!) z parą Bałdyga - Zając, a później Wiktoria pokonała na 4 rakiecie Bałdygę 6/0,6/4. BRAWO DZIEWCZĘTA! Dla Wiktorii jest to w karierze 7 medal mistrzostw Polski, a dla Oli 6.

Na tych samych kortach Legii o medale walczyły także skrzaty. Tu do drużyny PKT Pabianice wypożyczyliśmy na 4 rakietę naszego zawodnika Michała Matuszewskiego. I znów super! Michał wraz z kolegami z Pabianic wywalczył brązowy medal! W ćwierćfinale PKT Pabianice pokonał 5/1 AZS Poznań, w półfinale uległ 1/5 faworytom i zdobywcom złotego medalu ST Tie Break Warszawa /tu Michał, jako jedyny zdobył dla drużyny 1 pkt, pokonując 1/6,6/3,10/6 Michała Woźniaka/. W najważniejszym meczu z TKT Toruń, decydującym o brązowym medalu i wygranym przez PKT 5/1, Michał zdobył cenne 2 punkty. Wraz z Patrykiem Niełacnym wygrał debla przeciwko Stajszczakowi i Skutelli 6/2,6/2 oraz wygrał singla 6/0,6/0 z Pawłem Chmielewskim. BRAWO MICHAŁ! To 5 medal MP w twojej karierze. Drużyna PKT wystąpiła pod kierunkiem kapitana Grzegorza Olszewskiego w składzie: Dominik Śliwiński, Patryk Niełacny, Jan Piotrowski, Michał Matuszewski i Szymon Kielan.

W drużynie młodzików KT Legia Warszawa, jako jej reprezentant wystąpił wychowanek TUKS Kozica Piotrków Tryb. - Michał Sikorski. Młodzicy rywalizowali pod kierunkiem kapitana Artura Bochenka w Bytomiu. Tam na kortach Górnika, przy ul. Tarnogórskiej ekipa w składzie: Kacper Żuk, Andrzej Franko, Michał Sikorski, Konrad Fryze i Mateusz Gawroński zdobyła tytuł wicemistrzów kraju. W ćwierćfinale Legia miała wolny los, w półfinale wygrała z Promastersem Szczecin 5/1, a w finale uległa gospodarzom korzystniejszym dla nich stosunkiem gemów, przy stanie 3/3. W finale, w meczu drugiego debla Michał Sikorski i Andrzej Franko ulegli Wiktorowi Radwanowi i Łukaszowi Kozielskiemu 1/6,4/6, a w singlu Michał zdobył cenny punkt dla drużyny wygrywając z Łukaszem Kozielskim, na trzeciej rakiecie 6/4,7/5. Michał, to multimedalista mistrzostw Polski. Nie uwierzycie, ale to już jego 18 medal!!!

Do udanego dla naszego klubu w medale weekendu przyczynił się także znacznie Mariusz Kozica, który w V Mistrzostwach Polski w Beach Tennisie, w podwarszawskim Powsinie, obronił tytuł mistrza Polski w parze ze stałym partnerem Danielem Półkoszkiem z Warszawy.