W Piotrkowie Trybunalskim działa obecnie 5 klubów tenisowych zarejestrowanych w Polskim Związku Tenisowym: TUKS Kozica, PKTZ Winner, TUKS Champions-Team, TUKS Nortenis i UKS AT Challenge. Początki "nowożytnego" piotrkowskiego tenisa, kiedy to powstały korty na nowym osiedlu przy ul. Belzackiej w 1986 roku, jeśli chodzi o efekty w tenisie wyczynowym, były trudne i jałowe. Później jednak na przestrzeni kolejnych lat wiele się wydarzyło.
Na podstawie osiągnięć turniejowych zawodników, postanowiliśmy przypomnieć tym, którzy nie pamiętają i poinformować tych, którzy jeszcze takiej wiedzy nie posiadają, że nasze piotrkowskie środowisko tenisowe ww. klubów wychowało aż 24 singlowych i deblowych medalistów mistrzostw Polski, którzy wraz z 16 podopiecznymi trzech klubów wywalczyli 126 medali mistrzostw Polski!!! W tej liczbie zawiera się także 14 medali zdobytych w drużynowych mistrzostwach Polski, 12 dla TUKS Kozica i 2 dla PKTZ Winner. W drużynach tych, poza wymienionymi 24 tenisistami, w TUKS Kozica zagrało jeszcze kolejnych 6 uzdolnionych medalistów, czyli w tym klubie łącznie 30. Aż 46 więc medalistów mistrzostw Polski (wychowanków i podopiecznych) przewinęło się w czterech piotrkowskich klubach tenisowych. W dużej mierze dorobek ten spowodował, że Piotrków Trybunalski nie jest już "białą plamą" na tenisowej mapie Polski. M.in. na bazie pięciokrotnej obecności TUKS Kozica w pierwszej piętnastce klubów w Polsce, według PZT (w tym dwukrotnej w pierwszej dziesiątce) oraz zdobyczom medalowym wszystkich zawodników, Piotrków "zaświecił ostrym światłem" w polskim tenisie.
Poniższe zestawienia dotyczą medali zdobytych dla barw każdego ww. piotrkowskiego klubu tenisowego, wtedy kiedy zawodnik posiadał licencję na dany klub.
Zestawienia medalowych szczęśliwców dokonaliśmy z podziałem na kluby oraz podziałem na wychowanków i podopiecznych w danym klubie. Oto najpierw dorobki klubowe:
TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - 98 medali (w tym 12 z drużynowych mistrzostw Polski), 32 złote, 25 srebrnych i 41 brązowych zdobyło 27 medalistów MP, w tym 17 wychowanków i 10 podopiecznych.
PKTZ WINNER PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - 17 medali (w tym 2 z drużynowych mistrzostw Polski), 5 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych zdobyło 5 medalistów MP, w tym 0 wychowanków i 5 podopiecznych.
TUKS CHAMPIONS-TEAM PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - 8 medali, w tym 1 złoty, 1 srebrny i 6 brązowych zdobyło 5 medalistów MP, w tym 4 wychowanków i 1 podopieczny.
TUKS NORTENIS PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - 3 medale, w tym 1 srebrny i 2 brązowe zdobyło 3 medalistów MP, w tym 3 wychowanków i 0 podopiecznych.
UKS AT CHALLENGE PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - rozpoczął swoją działalność w 2012 roku i nie posiada jeszcze w swym dorobku medali mistrzostw Polski.
Razem, to aż 126 medali !!! Z czego 38 złotych, 34 srebrne i 54 brązowe.
Dorobki te procentowo w poszczególnych klubach przedstawiają się następująco:
TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - 77,7% zdobytych medali MP
PKTZ WINNER PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - 13,5%
TUKS CHAMPIONS-TEAM PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - 6,3%
TUKS NORTENIS PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - 2,4%.
A teraz dorobki indywidualne i drużynowe w danych klubach:
TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
98 medali, w tym 32 złote, 25 srebrnych i 41 brązowych, zdobyło 27 medalistów MP, w tym 17 wychowanków i 10 podopiecznych:
*Na zdjęciach prezentujemy dziś 10 najwcześniejszych medalistów mistrzostw Polski TUKS Kozica, którzy medale zdobyli przed 2005 rokiem.
E W A D O M I N I A K - wychowanka
MEDAL SREBRNY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI O PUCHAR PZT SKRZATEK DO LAT 12 - 1994
GRA PODWÓJNA, HALA RKS ŁÓDŹ
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI O PUCHAR PZT SKRZATEK DO LAT 12 - 1994
GRA PODWÓJNA, SKT SOPOT
M A Ł G O R Z A T A S Z E W C Z Y K - wychowanka
MEDAL ZŁOTY I MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 1997
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
O L I M P I A M A R C Z Y Ń S K A - wychowanka
MEDAL BRĄZOWY I MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 1997
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
M A R I U S Z K O Z I C A - wychowanek
MEDAL ZŁOTY IV MISTRZOSTWA POLSKI W BEACH TENNISIE SENIORZY - 2011
KORTY "MANUFAKTURA" ŁÓDŹ
/W PARZE Z DANIELEM PÓŁKOSZKIEM - WARSZAWA/
MEDAL ZŁOTY V MISTRZOSTWA POLSKI W BEACH TENNISIE SENIORZY - 2012
KORTY PARKU KULTURY W POWSINIE k/WARSZAWY
/W PARZE Z DANIELEM PÓŁKOSZKIEM - WARSZAWA/
M A C I E J S M O Ł A - wychowanek
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI O PUCHAR PZT SKRZATÓW DO LAT 12 - 2005
GRA PODWÓJNA, SKT SOPOT
/W PARZE Z PATRYKIEM PYDYSZEWSKIM TKS ARKA GDYNIA/
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW DO LAT 14 - 2006
GRA PODWÓJNA, HALA PIERWSZEJ GLIWICKIEJ SZKOŁY TENISOWEJ
/W PARZE Z MACIEJEM ROMANOWICZEM WTS DESKI WARSZAWA/
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW O PUCHAR PZT - 2007
GRA POJEDYNCZA, KORTY WTS DESKI WARSZAWA
MEDAL SREBRNY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW O PUCHAR PZT - 2007
GRA PODWÓJNA, KORTY WTS DESKI WARSZAWA
/W PARZE Z MACIEJEM ROMANOWICZEM WTS DESKI WARSZAWA/
P A W E Ł K O Z I C A - wychowanek
MEDAL ZŁOTY II MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO LAT 10 - 2005
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z BORYSEM SULGOSTOWSKIM/
MEDAL SREBRNY III MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO LAT 10 - 2006
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z KAMILEM MAJCHRZAKIEM TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
MEDAL ZŁOTY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO LAT 12 - 2008
GRA PODWÓJNA, HALA PKT PABIANICE
/W PARZE Z MATEUSZEM GÓRSKIM SKT SOPOT/
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO LAT 12 - 2008
GRA PODWÓJNA, KORTY WTS DESKI WARSZAWA
/W PARZE Z MATEUSZEM GÓRSKIM SKT SOPOT/
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI, MŁODZICY DO LAT 14 - 2010
GRA PODWÓJNA, HALA UKS PGST GLIWICE
/W PARZE Z KAROLEM DUSIEM MKS 1985 SZCZAWNO ZDRÓJ/
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI, MŁODZICY DO LAT 14 - 2010
GRA PODWÓJNA, KS GÓRNIK BYTOM
/W PARZE Z KAROLEM DUSIEM MKS 1985 SZCZAWNO ZDRÓJ/
N A T A L I A S I E D L I S K A - podopieczna
MEDAL ZŁOTY II MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 2005
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PAREZ Z ZUZANNĄ MACIEJEWSKĄ KT START-WISŁA TORUŃ/
MEDAL SREBRNY II MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 2005
GRA POJEDYNCZA, KORTY OSIR PIOTRKOW TRYB.
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATEK DO LAT 12 - 2006
GRA PODWÓJNA, HALA SKT SOPOT
/W PARZE Z MARTYNĄ PIEKARSKĄ TUKS NORTENIS PIOTRKÓW TRYB./
MEDAL SREBRNY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATEK DO LAT 12 - 2006
GRA PODWÓJNA, KORTY SKT SOPOT
/W PARZE Z KATARZYNĄ KAPUSTKĄ KS START-WISŁA TORUŃ/
/W PARZE Z MARTYNĄ PIEKARSKĄ TUKS NORTENIS PIOTRKÓW TRYB./
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATEK DO LAT 12 - 2007
GRA POJEDYNCZA, HALA SKT SOPOT
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATEK DO LAT 12 - 2007
GRA PODWÓJNA, HALA SKT SOPOT
/W PARZE Z IGĄ ODRZYWOŁEK CHTT CHORZÓW/
MEDAL ZŁOTY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATEK DO LAT 12 - 2007
GRA PODWÓJNA, KORTY SKT SOPOT
/W PARZE Z ZUZANNĄ MACIEJEWSKĄ KS START-WISŁA TORUŃ/
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATEK DO LAT 12 - 2007
GRA POJEDYNCZA, KORTY SKT SOPOT
O L G A C H O R Ą Z I A K - podopieczna
MEDAL SREBRNY II MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 2005
GRA POJEDYNCZA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
D O M I N I K A O P A L A - wychowanka
MEDAL BRĄZOWY II MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 2005
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MEDAL ZŁOTY III MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 2006
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATEK DO LAT 12 - 2008
GRA PODWÓJNA, HALA PKT PABIANICE
/W PARZE Z KATARZYNĄ PYKĄ NST ŚLĄSKIE/
K L A U D I A S Z P E R N A - wychowanka
MEDAL BRĄZOWY II MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 2005
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
P A W E Ł Z A W I S Z A - podopieczny
MEDAL BRĄZOWY III MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2006
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z ADRIANEM OKRUTNYM KT RETURN RADOM/
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO LAT 12 - 2008
GRA PODWÓJNA, HALA PKT PABIANICE
/W PARZE Z KAMILEM MAJCHRZAKIEM TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
MEDAL ZŁOTY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO LAT 12 - 2008
GRA PODWÓJNA, KORTY DESKI WARSZAWA
/W PARZE Z KAMILEM MAJCHRZAKIEM TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
P I O T R M A T U S Z E W S K I - podopieczny
MEDAL SREBRNY IV MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2007
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z MICHAŁEM ŁĄGWĄ TUKS NORTENIS PIOTRKÓW TRYB./
MEDAL ZŁOTY V MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2008
GRA POJEDYNCZA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MEDAL ZŁOTY V MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2008
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PAREZ Z ROBERTEM LIUBYSEM TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
MEDAL ZŁOTY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW DO LAT 14 - 2012
GRA PODWÓJNA, HALA CENTRUM TENISOWE ANGIE PUSZCZYKOWO
/W PARZE Z KONRADEM SŁOWIKIEM UKS CZARNA/
MEDAL ZŁOTY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI, MŁODZICY DO LAT 14 - 2012
GRA POJEDYNCZA, KORTY AT PROMASTERS SZCZECIN
MEDAL ZŁOTY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI, MŁODZICY DO LAT 14 - 2012
GRA PODWÓJNA, KORTY AT PROMASTERS SZCZECIN
/W PARZE Z PIOTREM MILLEREM TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
K A M I L M A J C H R Z A K - wychowanek
MEDAL SREBRNY III MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2006
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z PAWŁEM KOZICĄ TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2008
GRA PODWÓJNA, HALA PKT PABIANICE
/W PARZE Z PAWŁEM ZAWISZĄ TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
MEDAL ZŁOTY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2008
GRA PODWÓJNA, KORTY WTS DESKI WARSZAWA
/W PARZE Z PAWŁEM ZAWISZĄ TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
K A R O L I N A Ś P I E W A K - wychowanka
MEDAL BRĄZOWY III MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO 10 LAT - 2006
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z KAROLINĄ OWCZAREK TUKS CHAMPIONS TEAM PIOTRKÓW TRYB./
D A R I A W Ó J T O W I C Z - wychowanka
MEDAL BRĄZOWY IV MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO 10 LAT - 2007
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z MICHALINĄ RATAJ TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
M I C H A L I N A R A T A J - wychowanka
MEDAL BRĄZOWY IV MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO 10 LAT - 2007
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z DARIĄ WÓJTOWICZ TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
M I C H A Ł D E M B E K - podopieczny
MEDAL SREBRNY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2008
GRA POJEDYNCZA, HALA PKT PABIANICE
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2008
GRA PODWÓJNA, HALA PKT PABIANICE
/W PARZE Z HUBERTEM HURKACZEM KKT WROCŁAW/
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2008
GRA PODWÓJNA, KORTY WTS DESKI WARSZAWA
/W PARZE Z JANEM ZIELIŃSKIM KS WARSZAWIANKA WARSZAWA/
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW DO 14 LAT - 2009
GRA PODWÓJNA, HALA SKT SOPOT
/W PARZE Z OSKAREM MICHAŁKIEM STT FAKRO NOWY SĄCZ/
MEDAL ZŁOTY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 14 LAT - 2009
GRA POJEDYNCZA, HALA SKT SOPOT
MEDAL ZŁOTY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATOW DO 12 LAT - 2009
GRA PODWÓJNA, HALA SKT SOPOT
/W PARZE Z HUBERTEM HURKACZEM KKT WROCŁAW/
MEDAL ZŁOTY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2009
GRA POJEDYNCZA, KORTY FUNDACJI PROMASTERS SZCZECIN
MEDAL ZŁOTY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2009
GRA PODWÓJNA, KORTY FUNDACJI PROMASTERS SZCZECIN
/W PARZE Z HUBERTEM HURKACZEM KKT WROCŁAW/
A N N A S L O V A K O V A - podopieczna
MEDAL ZŁOTY V MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO 10 LAT - 2008
GRA POJEDYNCZA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MEDAL ZŁOTY V MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO 10 LAT - 2008
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z KAROLINĄ OWCZAREK TUKS CHAMPIONS TEAM PIOTRKÓW TRYB./
M I C H A Ł S I K O R S K I - wychowanek
MEDAL BRĄZOWY V MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2008
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MEDAL SREBRNY VI MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2009
GRA POJEDYNCZA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MEDAL SREBRNY VI MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2009
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z JANEM GAŁKĄ KS WARSZAWIANKA WARSZAWA/
MEDAL BRĄZOWY MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2010
GRA PODWÓJNA, KORTY AKADEMII TENISOWEJ PROMASTERS SZCZECIN
/W PARZE Z ANDRZEJEM FRANKO TKS ARKA GDYNIA/
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2011
GRA POJEDYNCZA, HALA TENISOWA MARKI k/WARSZAWY
MEDAL ZŁOTY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2011
GRA PODWÓJNA, HALA TENISOWA MARKI k/WARSZAWY
/W PARZE Z ANDRZEJEM FRANKO TKS ARKA GDYNIA/
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2011
GRA POJEDYNCZA, KORTY AKADEMII TENISOWEJ PROMASTERS SZCZECIN
MEDAL SREBRNY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2011
GRA PODWÓJNA, KORTY AKADEMII TENISOWEJ PROMASTERS SZCZECIN
/W PARZE Z ANDRZEJEM FRANKO TKS ARKA GDYNIA/
MEDAL SREBRNY MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2011
GRA POJEDYNCZA, KORTY AKADEMII TENISOWEJ PROMASTERS SZCZECIN
MEDAL BRĄZOWY MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2011
GRA PODWÓJNA, KORTY AKADEMII TENISOWEJ PROMASTERS SZCZECIN
/W PARZE Z ANDRZEJEM FRANKO TKS ARKA GDYNIA/
P I O T R M I L L E R - wychowanek
MEDAL SREBRNY V MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2008
GRA POJEDYNCZA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MEDAL SREBRNY V MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2008
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z KONRADEM SŁOWIKIEM TKT TIKKURILA TARNÓW/
MEDAL SREBRNY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2010
GRA PODWÓJNA, HALA MOSIR PABIANICE
/W PARZE Z KONRADEM FRYZE RKT RETURN RADOM/
MEDAL ZŁOTY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2010
GRA PODWÓJNA, KORTY AKADEMII TENISOWEJ PROMASTERS SZCZECIN
/W PARZE Z PIOTREM MATUSZEWSKIM KT START ŁÓDŹ/
MEDAL SREBRNY MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2010
GRA PODWÓJNA, KORTY AKADEMII TENISOWEJ PROMASTERS SZCZECIN
/W PARZE Z MARCINEM MOLEM CHTT CHORZÓW/
MEDAL SREBRNY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW DO 14 LAT - 2012
GRA PODWÓJNA, HALA CENTRUM TENISOWE ANGIE PUSZCZYKOWO
/W PARZE Z MAKSYMILIANEM RAUPUKIEM SKT SOPOT/
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI, MŁODZICY DO 14 LAT - 2012
GRA POJEDYNCZA, KORTY AT PROMASTERS SZCZECIN
MEDAL ZŁOTY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI, MŁODZICY DO 14 LAT - 2012
GRA PODWÓJNA, KORTY AT PROMASTERS SZCZECIN
/W PARZE Z PIOTREM MATUSZEWSKIM TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
R O B E R T L I U B Y S - podopieczny
MEDAL ZŁOTY V MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2008
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z PIOTREM MATUSZEWSKIM KT START ŁÓDŹ/
W O J C I E C H J A N T O S - podopieczny
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2009
GRA POJEDYNCZA, HALA SKT SOPOT
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2009
GRA POJEDYNCZA, KORTY FUNDACJI PROMASTERS SZCZECIN
M I C H A Ł M A T U S Z E W S K I - podopieczny
MEDAL BRĄZOWY VII MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2010
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z JAKUBEM KALETĄ UKS BESKIDY USTROŃ/
MEDAL SREBRNY VIII MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2011
GRA POJEDYNCZA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MEDAL ZŁOTY VIII MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2011
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z PITEM MALASZSZAKIEM KT JELENIA GÓRA/
W I K TO R I A M O L I Ń S K A - wychowanka
MEDAL SREBRNY VII MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO 10 LAT - 2010
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z ALEKSANDRĄ NADAJEWSKĄ TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
MEDAL SREBRNY VIII MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO 10 LAT - 2011
GRA POJEDYNCZA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MEDAL ZŁOTY VIII MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO 10 LAT - 2011
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z ALEKSANDRĄ NADAJEWSKĄ TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATEK DO 12 LAT - 2013
GRA PODWÓJNA, HALA CT ANGIE PUSZCZYKOWO
/W PARZE Z ALEKSANDRĄ NADAJEWSKĄ BKT ADVANTAGE BIELSKO-BIAŁA/
A L E K S A N D R A N A D A J E W S K A - wychowanka
MEDAL SREBRNY VII MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO 10 LAT - 2010
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z WIKTORIĄ MOLIŃSKĄ TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
MEDAL ZŁOTY VIII MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO 10 LAT - 2011
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z WIKTORIĄ MOLIŃSKĄ TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
K A T A R ZY N A M R O C Z K O W S K A - wychowanka
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATKI DO 12 LAT - 2011
GRA PODWÓJNA, KORTY AKADEMII TENISOWEJ PROMASTERS SZCZECIN
/W PARZE Z MARTĄ KANIĄ AZS ŁÓDŹ/
M A K S Y M I L I A N P A W L I C K I - podopieczny
MEDAL SREBRNY VIII MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO 10 LAT - 2011
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z PATRYKIEM NIEŁACNYM PKT PABIANICE/
DRUŻYNA SKRZATEK TUKS "KOZICA"
MEDAL BRĄZOWY HALOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATEK DO 12 LAT - 2007
TUKS KOZICA W SKŁADZIE: NATALIA SIEDLISKA, DOMINIKA OPALA
HALA CHTT CHORZÓW
DRUŻYNA SKRZATÓW TUKS "KOZICA"
MEDAL BRĄZOWY HALOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2008
TUKS KOZICA W SKŁADZIE: PAWEŁ KOZICA, PAWEŁ ZAWISZA
CENTRUM TENISOWE "ANGIE" PUSZCZYKOWO
DRUŻYNA SKRZATÓW TUKS "KOZICA"
MEDAL SREBRNY LETNIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2008
TUKS KOZICA W SKŁADZIE: MICHAŁ DEMBEK, PAWEŁ KOZICA, PAWEŁ ZAWISZA, PIOTR DUDEK,
MIŁOSZ GALA. OŚRODEK ALPINA SPORT - MUSZYNA ZŁOCKIE k/NOWEGO SĄCZA
DRUŻYNA SKRZATÓW TUKS "KOZICA"
MEDAL ZŁOTY HALOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2009
TUKS KOZICA W SKŁADZIE: MICHAŁ DEMBEK, WOJCIEC JANTOS, PIOTR SZYMAŃSKI
HALA MOSIR PABIANICE
DRUŻYNA KRASNALI TUKS "KOZICA" - TALENTIADA 2009
MEDAL BRĄZOWY FINAŁ CENTRALNY - AKADEMIA TENISA DISNEY CHANNEL - TALENTIADA 2009,
KRASNALE DO 10 LAT W SKŁADZIE: MICHAŁ SIKORSKI, MICHAŁ KAŹMIERSKI, MIKOŁAJ SAWICKI,
KATARZYNA MROCZKOWSKA, ADRIANNA SOSNOWSKA, WIKTORIA MOLIŃSKA
KORTY MOR "SOLEC" WARSZAWA
DRUŻYNA SKRZATÓW TUKS "KOZICA"
MEDAL ZŁOTY LETNIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2009
TUKS KOZICA W SKŁADZIE: WOJCIECH JANTOS, PIOTR MATUSZEWSKI, PIOTR SZYMAŃSKI,
MICHAŁ SIKORSKI, PIOTR MILLER. KORTY TKS ARKA GDYNIA
DRUŻYNA SKRZATÓW TUKS "KOZICA"
MEDAL BRĄZOWY HALOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2010
TUKS KOZICA W SKŁADZIE: MICHAŁ SIKORSKI, PIOTR MILLER, ARTUR PATURA
HALA SKT SOPOT
DRUŻYNA SKRZATÓW TUKS "KOZICA"
MEDAL ZŁOTY LETNIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2010
TUKS KOZICA W SKŁADZIE: PIOTR MATUSZEWSKI, PIOTR MILLER, MICHAŁ SIKORSKI,
ARTUR PATURA, JAKUB NAGÓRSKI. KORTY CENTRUM "JAKUBOWO" OLSZTYN
DRUŻYNA KRASNALI TUKS "KOZICA" - TALENTIADA 2011
MEDAL ZŁOTY FINAŁ CENTRALNY - TALENTIADA 2011
KRASNALE DO 10 LAT W SKŁADZIE: WIKTORIA MOLIŃSKA, ALEKSANDRA NADAJEWSKA,
MICHAŁ KAŹMIERSKI, MICHAŁ MATUSZEWSKI, MAKSYMILIAN PAWLICKI
KORTY CENTRUM TENISOWE MORSKIE OKO - KTA WROCŁAW
DRUŻYNA SKRZATEK TUKS "KOZICA"
MEDAL BRĄZOWY LETNIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATEK DO 12 LAT - 2011
TUKS KOZICA W SKŁADZIE: MARTA KANIA, KATARZYNA MROCZKOWSKA, ALEKSANDRA
TOMCZYK, WIKTORIA MOLIŃSKA, ALEKSANDRA NADAJEWSKA. KORTY KS GÓRNIK BYTOM
DRUŻYNA SKRZATÓW TUKS "KOZICA"
MEDAL SREBRNY LETNIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATÓW DO 12 LAT - 2011
TUKS KOZICA W SKŁADZIE: MICHAŁ SIKORSKI, PIOTR DUDEK, KACPER BŁASZCZYK,
ALEKSANDER PAWLICKI, PATRYK GARWACKI. KORTY TKT TORUŃ
DRUŻYNA MŁODZIKÓW TUKS "KOZICA"
MEDAL BRĄZOWY HALOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI DO 14 LAT - 2012
TUKS KOZICA W SKŁADZIE: PIOTR MATUSZEWSKI, PIOTR MILLER, ALEKSANDER PAWLICKI
HALA CENTRUM TENISOWE ANGIE PUSZCZYKOWO
PKTZ WINNER PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
17 medali, w tym 5 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych, zdobyło 5 medalistów MP, w tym 0 wychowanków i 5 podopiecznych:
KAMIL MAJCHRZAK - podopieczny
MEDAL SREBRNY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZKÓW DO LAT 14 - 2010
GRA POJEDYNCZA, HALA UKS PGST GLIWICE
MEDAL SREBRNY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW DO LAT 14 - 2010
GRA PODWÓJNA, HALA UKS PGST GLIWICE
MEDAL ZŁOTY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW DO LAT 14 - 2010
GRA POJEDYNCZA, KORTY KS GÓRNIK BYTOM
MEDAL SREBRNY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI MŁIDZKÓW DO LAT 14 - 2010
GRA PODWÓJNA, KORTY KS GÓRNIK BYTOM
MEDAL ZŁOTY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW DO LAT 16 - 2011
GRA POJEDYNCZA, KORTY WTS DESKI WARSZAWA
MEDAL ZŁOTY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW DO LAT 16 - 2012
GRA POJEDYNCZA, HALA MOSIR PABIANICE
MEDAL ZŁOTY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW DO LAT 16 - 2012
GRA PODWÓJNA, HALA MOSIR PABIANICE
MEDAL ZŁOTY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW DO LAT 16 - 2012
GRA POJEDYNCZA, KORTY WKS WAWEL KRAKÓW
MEDAL SREBRNY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW DO LAT 16 - 2012
GRA PODWÓJNA, KORTY WKS WAWEL KRAKÓW
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW DO LAT 18 - 2012
GRA POJEDYNCZA, HALA SKT SOPOT
PAWEŁ ZAWISZA - podopieczny
MEDAL BRĄZOWY HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW DO LAT 14 - 2010
GRA PODWÓJNA, HALA I GST GLIWICE
MICHALINA JĘDRZEJCZAK - podopieczna
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZICZEK DO LAT 14 - 2011
GRA PODWÓJNA, KORTY TKS ARKA GDYNIA
WIKTORIA NOSEK - podopieczna
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZICZEK DO LAT 14 - 2011
GRA PODWÓJNA, KORTY TKS ARKA GDYNIA
KAROL DUŚ - podopieczny
MEDAL SREBRNY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW DO LAT 16 - 2012
GRA PODWÓJNA, KORTY WKS WAWEL KRAKÓW
MEDAL BRĄZOWY LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW DO LAT 16 - 2012
GRA MIESZNA, KORTY WKS WAWEL KRAKÓW
DRUŻYNA MŁODZIKÓW PKTZ WINNER
MEDAL SREBRNY HALOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 14 - 2010
PKTZ WINNER W SKŁADZIE: KAMIL MAJCHRZAK, PAWEŁ ZAWISZA
DRUŻYNA KADETÓW PKTZ WINNER
MEDAL SREBRNY HALOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 16 - 2012
PKTZ WINNER W SKŁADZIE: KAMIL MAJCHRZAK, KAROL DUŚ
TUKS CHAMPIONS-TEAM PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
8 medali, w tym 1 złoty, 1 srebrny i 6 brązowych, zdobyło 5 medalistów MP, w tym 4 wychowanków i 1 podopieczny:
MARTA PATERA - wychowanka
MEDAL BRĄZOWY I MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 1997
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
ZUZANNA JAKUBCZYK - wychowanka
MEDAL BRĄZOWY I MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 1997
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MATEUSZ KIMELSKI - podopieczny
MEDAL BRĄZOWY II MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO LAT 10 - 2005
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
DAWID BARANOWSKI - wychowanek
MEDAL BRĄZOWY II MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO LAT 10 - 2005
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
KAROLINA OWCZAREK - wychowanka
MEDAL BRĄZOWY III MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 2006
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MEDAL BRĄZOWY IV MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 2007
GRA POJEDYNCZA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MEDAL SREBRNY V MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 2008
GRA POJEDYNCZA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MEDAL ZŁOTY V MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALEK DO LAT 10 - 2008
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
TUKS NORTENIS PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
3 medale, w tym 1 srebrny i 2 brązowe, zdobyło 3 medalistów MP, w tym 3 wychowanków i 0 podopiecznych:
DAWID ŻABICKI - wychowanek
MEDAL BRĄZOWY II MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO LAT 10 - 2005
GRA POJEDYNCZA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
MARTYNA PIEKARSKA - wychowanka
MEDAL BRĄZOWY MISTRZOSTWA POLSKI SKRZATEK DO LAT 12 - 2006
GRA PODWÓJNA, HALA SKT SOPOT
/W PARZE Z NATALIĄ SIEDLISKĄ TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
MICHAŁ ŁĄGWA - wychowanek
MEDAL SREBRNY VI MISTRZOSTWA POLSKI KRASNALI DO LAT 10 - 2007
GRA PODWÓJNA, KORTY OSIR PIOTRKÓW TRYB.
/W PARZE Z PIOTREM MATUSZEWSKIM TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB./
Na bazie powyższych zestawień widać, że TUKS Kozica na podstawie prawidłowo wypracowanych i realizowanych kierunków działań, szczególnie dotyczących najpierw swojego warsztatu szkoleniowego, a potem przy wielkim wysiłku także i organizacyjnego, stworzył i wprowadził długofalowy, skuteczny proces akomodacji, wtedy niezauważalnego i nieliczącego się jeszcze, nowego piotrkowskiego środowiska tenisowego w polskim tenisie wyczynowym. Wychował aż 17 medalistów mistrzostw Polski (oraz 6, którzy brali udział w sukcesach drużynowych), co stanowi 70.8% potencjału medalistów-wychowanków piotrkowskiego środowiska tenisowego! Wtedy, na bazie wartości zawodników Piotrkowa Tryb., w 100%-towym oparciu o posiadany potencjał TUKS Kozica Piotrków Tryb., zjawiskiem wtórnym, był napływ zawodników-podopiecznych spoza Piotrkowa do TUKS Kozica. Później na bazie zawodników TUKS Kozica, którzy zmienili barwy klubowe na PKTZ Winner, także i do PKTZ Winner, podnoszący wydatnie poziom tenisa wyczynowego w Piotrkowie. Proces taki trwał do roku 2011 i zaczął się załamywać. Obecnie, poza pojedynczymi wyjątkami, nabrał niepotrzebnie, całkiem odwrotny kierunek.