Podczas zawodowego turnieju kobiet BNP PARIBAS KATOWICE OPEN 2013 w katowickim "Spodku", zaliczanego  do światowej punktacji WTA, równolegle odbywał się dla dzieci turniej towarzyszący tej wielkiej imprezie - KIDS CUP o Puchar Prezydenta Miasta Katowic, w ramach programu Tenis 10.

obraz_034

W turnieju tym w kategorii czerwonej do lat 7 wystąpił reprezentant TUKS Kozica Piotrków Tryb. - Miłosz Renkiel. Wśród ponad 30 uczestników, którzy podzieleni zostali w pierwszej fazie rywalizacji najpierw na grupy, Miłosz został rozlosowany do grupy 5. Tam spisał się bardzo dobrze, wywalczając awans do dalszej fazy turnieju. Pokonał 10/4 Julię Molendę Jurajska Szkoła Tenisa, 10/2 Marcela Syczuka UKS Jedynka Busko Zdrój i uległ 7/10 Jakubowi Włodarczykowi z Częstochowy. Po wyjściu z grupy w 1/8 turnieju Miłosz już się "zatrzymał", ulegając 1/10 Tomaszowi Berkiecie.

obraz_022

Wśród gwiazd, które towarzyszyły turniejowi "maluchów" i niekwestionowanie swą obecnością podnosiły rangę imprezy, pojawiły się m.in. Lourdes Dominguez Lino i Shahar Peer. Miłosz wykorzystał szansę i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia, które umieściliśmy w materiale.

obraz_059

Podczas turnieju Miłosz na pewno zdobył cenne doświadczenia, które na pewno zaowocują w jego dopiero co rozwijającej się karierze. Także atmosfera zawodowego turnieju, w którym uczestniczyła m.in. mistrzyni Wimbledonu Petra Kvitova Czechy, czy późniejsza tryumfatorka BNP Paribas Katowice Open 2013 Roberta Vinci Włochy, na pewno powiększyła orientację w tenisie naszemu najmłodszemu reprezentantowi, jak również towarzyszącej mu w zmaganiach mamie i siostrze Karinie.