8 czerwca 2014, na kortach OSiR-u w Piotrkowie Trybunalskim TUKS Kozica Piotrków Tryb. zorganizował drugi w czerwcu Wojewódzki Turniej Tenis 10 w kategoriach pomarańczowej i zielonej, czyli wśród szkrabów do lat 9 i krasnali do lat 10.

PICT8518

Pierwsi do rywalizacji w niedzielne przedpołudnie wyszli zawodnicy kategorii pomarańczowej, których zgłosiło się 10 z Łodzi, Pabianic i Piotrkowa Tryb. We wstępnej fazie turnieju młodzi tenisiści podzieleni zostali, jak przed tygodniem, na dwie pięcioosobowe grupy i grali "każdy z każdym" po jednym super tie-breaku. Tu znów wspaniale spisali się dwaj wychowankowie trenera Wiesława Kozicy z TUKS Kozica - Miłosz Renkiel i Mikołaj Nowak oraz 8-letni Szymon Rycerz, który nieźle namieszał w grupie A i o mało co walczyłby w czołowej czwórce o puchary. W ogólnym rozrachunku Szymonowi zabrakły dwa małe punkty, by awansować do czołowej czwórki turnieju. Miłosz w grupie A wygrał 10/2 z debiutującym w turniejach Tenis 10 Alanem Budzyńskim NST Łódź, 10/6 z Janem Piotrowskim PKT Pabianice, 10/7 z Szymonem Rycerzem TUKS Kozica Piotrków Tryb. i 10/5 z Kacprem Jedrzejczakiem KT Start Łódź. Mikołaj zaś w grupie B wygrał 10/6 z Sebastianem Marandą PKT Pabianice, 10/3 z Przemkiem Kołodziejczakiem MKT Łódź, 10/8 z Nataszą Makaro Eurotenis Łódź i gdy wszystko wskazywało, że to właśnie on zagra ze swym kolegą z grupy treningowej - Miłoszem Renkielem w finale, bo prowadził już 5:0 z Janem Kapłonem MKT Łódź, losy spotkania w konsekwencji własnych błędów, odwróciły się za sprawą samego Mikołaja diametralnie. Przeciwnik objął prowadzenie 9:6(!) i to on w końcówce okazał się lepszy wygrywając z naszym zawodnikiem 10/8! Zwycięzcy grup zagrali w finale jednego giga tie-breaka do 15 punktów. Lepszym okazał się Miłosz, pokonując Jana Kapłona 15/12. Trzecie miejsce zdobył Mikołaj Nowak po zwycięstwie 15/13 nad Janem Piotrowskim, piąte Sebastian Maranda po 15/13, nad bardzo dobrze prezentującym się w tym dniu naszym Szymonem Rycerzem, siódme Natasza Makaro, po 15/11 nad Kacprem Jędrzejczakiem i dziewiąte Przemek Kołodziejczak po zwycięstwie 15/10 nad Alanem Budzyńskim.

PICT8516

W kategorii krasnali do lat 10 zgłosiło się 9 zawodników, którzy także pierwszą fazę turnieju rozgrywali systemem "każdy z każdym", w dwóch grupach, ale po jednym secie od stanu 2:2. Do półfinałów awansowało po dwóch zawodników z najkorzystniejszym bilansem spotkań. W tej fazie zanotowano następujące rezultaty: Jakub Niedźwiecki Eurotenis Łódź - Jakub Strzelecki ST Winners Łódź 6/3, Jagoda Wróblewska Eurotenis Łódź - Adam Majchrzak PKTZ Winner Piotrków Tryb. 6/2. W finale Jakub Niedźwiecki pokonał 6/2 swoją koleżankę klubową Jagodę Wróblewską 6/2, a w meczu o 3 miejsce Jakub Strzelecki pokonał 10/8 Adama Majchrzaka. Miejsce 5 zajął Cezar Wojciechowski NST Łódź, 6 - Mikołaj Nowak TUKS Kozica, 7 - Kamil Kołodziejczyk MKT Łódź, 8 - Nikola Ladrowska MKT Łódź i 9 - Miłosz Renkiel TUKS Kozica.