Na dwóch opoczyńskich halach 29.12.2014 STZ Return Opoczno zorganizował ostatni w tym roku Wojewódzki Turniej Tenis 10 w kategorii do lat 9 i 10. Piotrkowską ekipę TUKS Kozica reprezentowało 5 zawodników: Miłosz Renkiel i Mikołaj Nowak w kategorii zielonej do lat 10 oraz Szymon Rycerz i Janek Bajdor wraz z bratem Maćkiem w pomarańczowej do lat 9.

PICT9585

Najlepiej z całej ekipy "Kozicy" spisał się do lat 9 Szymon Rycerz, który zwyciężył wśród 11-osobowej stawki zawodników. W tej kategorii zawodników podzielono na trzy grypy, gdzie pojedynki rozgrywano do 10 pkt "każdy z każdym".

PICT9592

W grupie A Janek Bajdor pokonał Karola Wardę MKT Łódź 10/6 i Norberta Misiowca STZ Return Opoczno 10/2 oraz uległ 3/10 Alanowi Budzuńskiemu MKT Łódż.

PICT9608

W grupie B Maciek Bajdor pokonał 10/6 Ludwika Stachowicza UKS AT Challenge Piotrków Tryb. oraz uległ 6/10 Wojtkowi Wiktorowiczowi STZ Return Opoczno.

W grupie C Szymon Rycerz "rozprawił się" ze wszystkimi trzema zawodnikami, wygrywając 10/6 z Oskarem Wardą MKT Łódź, 10/8 z Błażejem Wereszką STZ Return Opoczno i 10/2 z Igorem Misiowcem, także STZ Return Opoczno.

Po wyjściu z grup eliminacyjnych, Szymon Rycerz w grupie finałowej, o miejsca 1-3, najpierw uległ pechowo 8/10 Karolowi Wardzie i pokonał 10/1 Wojtka Wiktorowicza. Po zliczeniu wyników okazało się, że wszyscy zawodnicy mają po jednym zwycięstwie, toteż o zajętych miejscach musiały decydować tzw. "małe punkty". Zdecydowanie najkorzystniejszym bilansem (+7) wykazał się Szymon Rycerz i to on został zwycięzcą całego turnieju oraz zdobywcą Pucharu Dyrektora Zespołu Szkół Prywatnych, który osobiście wręczał trofea z pomocą Prezesa STZ Return Opoczno Zbigniewa Wereszki, w obecności gościa honorowego turnieju, najlepszego polskiego juniora, notowanego obecnie na 436. miejscu w światowym rankingu ATP seniorów - Kamila Majchrzaka. Kamil sam stwierdził, że nie dawno, przed kilkoma laty, był takim samym krasnalem, jak uczestnicy opoczyńskiego turnieju. Swą karierę w tym wieku zaczynał właśnie w naszym klubie. To w nim zdobywał pierwsze swe puchary, medale, nagrody i dyplomy.

PICT9600

Miejsce 5. wywalczył Maciek Bajdor, po pokonaniu 10/5 Oskara Wardy i porażce 4/10 z Alanem Budzyńskim, a miejsce 9. Janek Bajdor po niestety dwóch pechowych porażkach 9/11 z Błażejem Wereszką i 8/10 z Ludwikiem Stachowiczem.

Wśród 10-latków "zebrało się" czterech zawodników. Grając systemem "każdy z każdym" Miłosz Renkiel po trzech porażkach, 1/6 z klubowym kolegą Mikołajem Nowakiem, 1/6 z Sebastianem Marandą PKT Pabianice i 0/6 z Adamem Majchrzakiem UKS AT Challenge Piotrków Tryb. zajął 4. miejsce, a Mikołaj Nowak po wygranej z Miłoszem i dwóch porażkach 3/6 Sebastianem i 1/6 z Adamem, miejsce 3. Triumfował z kompletem zwycięstw Adam Majchrzak, przed Sebastianem Marandą.

PICT9599

Ceremonię wręczenia nagród, trofeów i dyplomów uzupełniły wzajemne życzenia noworoczne. Do Siego Roku!!!

Po turnieju wyjechaliśmy w kierunku na. Radom, bowiem organizator zafundował wszystkim zawodnikom pyszne jadło w Chacie Opoczyńskiej, tuż za miastem. A, że zalewajka, flaki oraz grillowana karkówka z frytkami smakowały - to widać na zdjęciach.