Szóstym i zarazem ostatnim Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym, zorganizowanym w tym sezonie halowym przez TUKS Kozica w hali balonowej firmy tennisgroup.pl w Piotrkowie Trybunalskim, był turniej w kategoriach skrzatów i kadetów "O Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego - Marka Mazura". Chęć gry wyrazili jedynie chłopcy, bowiem wśród dziewcząt nie zgłosiła się wymagana liczba startujących. W tym ostatnim halowym turnieju z TUKS Kozica wystartowała trójka skrzatów i szóstka kadetów.

SKRZATY - CZWARTA WYGRANA ALKA PAWLICKIEGO

Ośmioro skrzatów rywalizowało w grupach. Z kompletem zwycięstw w grupie A, po pokonaniu 6/2 nr 1 Juliusza Lesmana PKT Pabianice, 6/2 Maksymiliana Rycerza z PKT Pabianice i 6/1 Michała Motyla z TUKS Kozica, w finale zameldował się Aleksander Pawlicki z TUKS Kozica. Drugą grupę B wygrał Dominik Śliwiński PKT Pabianice, ale tuż za nim we wspaniałym stylu uplasował się na drugiej pozycji brat Aleksandra - 10-letni Maksymilian Pawlicki TUKS Kozica. Maks przegrał jedynie z Dominikiem 1/6, a później pokonał 6/0 Jana Bonieckiego NST mazowieckie i 6/4 (pomimo niekorzystnego początkowego wyniku w tym secie 0:3) lidera klasyfikacji krasnali WZT Łódź - Patryka Niełacnego z PKT Pabianice. W finale Aleksander Pawlicki zwyciężył 7/5,6/2 Dominika Śliwińskiego i było to już czwarte zwycięstwo Alka w WTK-u na piotrkowskim balonie. Zainkasowane 24 punkty za singiel wywindowały go już na 39 pozycję w rankingu PZT. Teraz trzeba będzie ugrywać trochę "mocniejsze" punkty, bowiem podopieczny trenera Wiesława Kozicy ma już komplet, czyli 6 turniejów po 24 punkty. Przepracowana intensywnie zima i zebrane kolejne doświadczenia pozwolą zapewne Alkowi na "wyrwanie" przeciwnikom cenniejszych punktów. Pierwszą taką okazją będzie na pewno pierwszy letni OTK SS Memoriał Marty Hudy w Częstochowie. Czwarte miejsce w tym WTK-u zajął Maksymilian Pawlicki i były to jego pierwsze tak cenne punkty (16), prócz Halowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w tym roku w Markach. Maks z dorobkiem na razie 47,5 pkt znajduje się na 120 pozycji w skrzatach, ale też zapowiada rychły awans.

Gier deblowych nie rozgrywano ze względu na brak wymaganej ilości chętnych zawodników.

KADECI - PAWEŁ KOZICA NAJLEPSZY W SINGLU I DEBLU

Wśród 11 uczestników rozstawienia z nr 1, 3 i 4 uzyskali zawodnicy TUKS Kozica. Nr 1 był Paweł Kozica, nr 3 Piotr Miller, a nr 4 Kuba Nagórski. W półfinałach zameldowała się trójka "od Kozicy", ale w nieco zmienionym składzie: Kozica, Miller i Patura. Tu Paweł Kozica pokonał 6/2,4/6,6/2 Piotrka Millera, a Artur Patura uległ 5/7,3/6 Maksymilianowi Makowskiemu z MKT Łódź. W finale zakończonym około godz. 19.30 Paweł Kozica pokonał 7/6(5),6/4 reprezentanta MKT Łódź.

W wewnętrznym finale debla, składającym się z zawodników TUKS Kozica para Paweł Kozica - Piotr Miller pokonała Jakuba Nagórskiego i Artura Paturę 6/1,6/1.

Podsumowując turnieje halowe w Piotrkowie Trybunalskim, trzeba stwierdzić, że zawodnicy TUKS Kozica, w sześciu turniejach rozegranych w piotrkowskiej hali balonowej tej zimy, aż 81 razy zajmowali pozycje na podium. Wykorzystanie turniejów "na miejscu", na pewno wpłynęło korzystnie na "portfele" sponsorów, czyli rodziców, a i w klasyfikacjach PZT i WZT widać było spore skoki do góry. Teraz jeszcze jeden WTK w Pabianicach i dwa w Centrum Tenisowym "Zawada" przy ul. Minerskiej w Łodzi i zakończy się sezon halowy w WZT Łódź.