W dniach 12-13 lutego 2011 w Piotrkowie Trybunalskim w hali balonowej firmy tennisgroup.pl TUKS Kozica Piotrków Tryb. zorganizował, piąty już tej zimy, Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w tenisie. Tym razem do rywalizacji stanęli zawodnicy i zawodniczki do lat 10 i 14 walcząc "O Puchary Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego - Marka Mazura". Łącznie do rywalizacji w lutowy weekend przystąpiło 38 młodych tenisistów, z czego równa połowa z nich, bo aż 19 z TUKS Kozica.

KRASNALKI - STANDARDOWY FINAŁ MOLIŃSKIEJ I NADAJEWSKIEJ

Nie zabrakło na starcie liderki i wiceliderki rankingu wojewódzkiego, a zarazem liderki rankingu krajowego i czwartej w Polsce - Wiktorii Molińskiej i Aleksandry Nadajewskiej z TUKS Kozica Piotrków Tryb. Krasnalki przystąpiły do rywalizacji tradycyjnie w dwóch grupach. Po rozegraniu meczów grupowych i ustaleniu w nich kolejności rozegrano mecze o miejsca.

W finale zwyciężyła Wiktoria Molińska, pokonując Olę Nadajewską 6/2, w meczu o III-IV miejsce Malwina Maciejewska ŁKT Łódź pokonała 6/2 swoją klubową koleżankę Zuzię Kurowską, a w meczu o miejsca V-VI Natalia Szkudlarek TUKS Kozica pokonała 6/3 debiutującą w turniejach WTK Julię Poterałę TUKS Champions Team Piotrków Tryb.

KRASNALE - ZAWITAŁ I WYGRAŁ

Na starcie stanęło 10 zawodników. Turniej rozgrywany systemem pucharowym przebiegał szybko i sprawnie. Jedynym "zakłóceniem" ustalonego porządku był udział w turnieju niesklasyfikowanego na liście WZT Łódź zawodnika TUKS Kozica Piotrków Tryb., ale nr 2 w Polsce w tej kategorii wiekowej - Michała Matuszewskiego, który "namieszał" wśród rozstawionych zawodników i "zasiał" zamęt. Michał bardzo intensywnie bierze udział w turniejach Czeskiego Związku Tenisowego oraz w turniejach ogólnopolskich i wojewódzkich, o kategorię wyżej do lat 12, toteż nie ma czasu na turnieje wojewódzkie do lat 10 i nie planuje w nich startów. Tym razem aura pokrzyżowała plany startowe w Czechach Michałowi, zresztkował się jeden weekend, więc przyjechał do Piotrkowa, by odświeżyć kontakty ze swymi równolatkami z czołówki wojewódzkiej. Żaden z rozstawionych nie chciał, żeby Michał wpadł na niego wcześniej niż w finale, ale tak się po prostu nie da. Już w ćwierćfinale z Michałem spotkał się nr 2 turnieju Jakub Lesman PKT Pabianice, który w meczu rozgrywanym do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w każdym secie "złapał" zaledwie gema. W półfinale Michał wygrał z Hubertem Szafranem PKT Pabianice nie tracąc gema i w finale, także z reprezentantem PKT nr 1, liderem rankingu Patrykiem Niełacnym 6/3,6/2, tracąc 1 gema. Po rozegraniu turnieju kolejność zawodników była następująca:

1. Michał Matuszewski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Patryk Niełacny - PKT Pabianice
3-4. Szymon Kielan - MKT Łódź
Hubert Szafran - PKT Pabianice
5-8. Mateusz Cisło - MKT Łódź
Maksymilian Pawlicki - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
Michał Motyl - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
Jakub Lesman - PKT Pabianice
9-10. Mateusz Szkudlarek - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
Jakub Kania - PKT Pabianice

MŁODZICY - FINAŁ PATURY Z ŁĄGWĄ

Wśród 14 zawodników, na starcie piotrkowskiego WTK z TUKS Kozica zagrało 8. W ćwierćfinałach zameldowało się z nich 6 na 8 możliwych. Bilans niezwykle korzystny, no i punkty dla niektórych np. debiutujących całkiem, całkiem. W ćwierćfinałach zanotowano następujące rezultaty: Michał Łągwa PKTZ Winner Piotrków Tryb. - Michał Sikorski TUKS Kozica Piotrków Tryb. 6/3,6/3, Wiktor Przybylski - Jakub Nagórski - obaj TUKS Kozica 4/6,6/2,10/7, Artur Patura - Maksymilian Pawlicki - obaj TUKS Kozica 6/2,6/2 i Marcin Morawski Eurotenis Łódź - Aleksander Pawlicki TUKS Kozica 6/3,7/5. W półfinałach: Michał Łągwa pokonał 6/3,6/4 Wiktora Przybylskiego, a Artur Patura po bardzo trudnym pojedynku 4/6,7/6(5),10/7 Marcina Morawskiego. W niedzielnym finale Michał Łągwa pokonał 6/1,6/1 Artura Paturę.

W deblach wystartowało 5 par, a w finale Marcin Morawski i Wiktor Przybylski wygrali 6/4,6/4 z Kubą Nagórskim i Arturem Paturą. Trzecie miejsca dla zawodników Kozicy, czyli par Stanisław Balczukiewicz - Maksymilian Pawlicki oraz Michał Sikorski - Aleksander Pawlicki.

MŁODZICZKI - 10-LETNIA WIKTORIA WEPCHNĘŁA SIĘ NA PODIUM

Osiem zawodniczek podzielonych na dwie grupy pojęło rywalizację od sobotniego popołudnia. W fazie meczów grupowych, poza zwycięstwem 10-letniej Wiktorii Molińskiej TUKS Kozica 6/2 nad Aleksandrą Kurzawą z PKT Pabianice i nieoczekiwanym prowadzeniu 3:0 także 10-letniej Oli Nadajewskiej TUKS Kozica, a potem także 4:3 nad późniejszą zwyciężczynią turnieju Darią Wójtowicz z piotrkowskiego Champions Teamu, nie było niespodzianek. W finale Daria Wójtowicz pokonała 6/4,6/2 Agatę Wardejn z AZS-u Poznań, a o III miejsce Kasia Mroczkowska pokonała 6/0 Wiktorię Molińską - obie TUKS Kozica.

W deblu "uratowanym" przez rywalizujące równolegle krasnalki, w finale Kasia Mroczkowska TUKS Kozica i Agata Wardejn AZS Poznań pokonały 6/3 Aleksandrę Kurzawę PKT Pabianice i Darię Wójtowicz TUKS Champions Team.

Po podsumowaniu 5 halowych piotrkowskich turniejów okazuje się, z resztą standardowo, że zawodnicy TUKS Kozica stanęli na podium w singlach i deblach już 72 razy !!! To cieszy, że wykorzystują oni tzw. "tanie turnieje". Łatwiej jest zagrać przecież u siebie, nie przytaczając argumentów, które za tym przemawiają. Miło jest o tym i o naszych innych sukcesach donosić za pośrednictwem oficjalnej klubowej strony internetowej www.teniskozica.pl w 1440 już artykule!!!