W hali balonowej w Piotrkowie Trybunalskim, TUKS Kozica zorganizował drugi styczniowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny dla najmłodszych tenisistów, czyli do lat 10 i 12 "O Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego - Marka Mazura". Łącznie do rywalizacji w feryjny weekend przystąpiło 32 młodych tenisistów, z czego 15 z TUKS Kozica.

KRASNALKI - RAZEM 100 PUCHARÓW W DOROBKU "WIKI" I OLI !!!

Kiedy w turnieju krasnalek uczestniczą: liderka i wiceliderka rankingu WZT Łódź, czyli Wiktoria Molińska i Aleksandra Nadajewska (obie TUKS Kozica), to wiadomo, że dwa najwyższe stopnie podium są już zajęte. Z tego też pewnie względu w piotrkowskich turniejach krasnalek, tak mała frekwencja.

Tym razem zgłosiła się tylko piątka zawodniczek, trzy z TUKS Kozica i dwie "zagraniczne". Niespodzianki nie było i tym razem. W turnieju rozegranym systemem "każda z każdą" tryumfowała Wiktoria Molińska, która pokonała wszystkie swoje rywalki. Druga była Ola Nadajewska, trzecia Malwina Maciejewska ŁKT Łódź, czwarta Aleksandra Gielec TUKS Smecz Tomaszów Maz. i piąta nabierająca dopiero turniejowych szranków - Natalia Szkudlarek TUKS Kozica. W meczu o I miejsce Wiktoria pokonała Olę 6/4.

Podczas rozmowy z finalistkami turnieju można było dowiedzieć się, że obie w swych krótkich jeszcze karierach zdołały zdobyć już łącznie 100 pucharów!!! Wiktoria ma ich 60, a Ola 40. To przykład i bodziec dla innych piotrkowskich tenisowych talentów. Niektórzy bowiem trenują, a nie uczestniczą w turniejach, które WZT, TUKS Champions Team, czy TUKS Kozica organizuje na piotrkowskich obiektach, nie mówiąc już o innych WTK-ach w Łęczycy, Pabianicach, czy Łodzi...

Podczas kolejnej rozmowy z czołowymi krasnalkami województwa i Polski, bo przecież Wiktoria jest druga w Polsce w kategorii do 10 lat, a Ola trzecia, według rankingu PZT skrzatek, dowiemy się czegoś o ilości dorobków medalowych obu utalentowanych zawodniczek. Ich kariery, czyli najważniejsze osiągnięcia, można prześledzić na naszej stronie internetowej klubu w linku: "kariery najlepszych".

KRASNALE - REWANŻ PATRYKA NA "KAZIKU"

Nie wiadomo, czy istnieje jakaś umowa pomiędzy Michałem Kaźmierskim TUKS Kozica a Patrykiem Niełacnym PKT Pabianice, jeśli chodzi o wygrywanie turniejów. Tam gdzie uczestniczą obaj w turnieju dzielą się, jak dotąd, na przemian wygranymi. W Piotrkowie tym razem zwyciężył Patryk pokonując w finale rozkojarzonego i nienależycie skoncentrowanego od końcówki pierwszego seta Michała 7/5,6/2. Trzecie miejsce wywalczyli: Maksymilian Pawlicki TUKS Kozica i Jakub Lesman PKT Pabianice. Turniej pocieszenia wygrał, jak było widać, pocieszony Michał Motyl TUKS Kozica pokonując w tym mini turnieju wszystkich swoich rywali, czyli Mateusza Szkudlarka TUKS Kozica, Mateusza Cisło z MKT Łódź i Jakuba Kanię z pabianickiego PKT.

SKRZATKI - WIKTORIA I OLA NIE SPUSZCZAJĄ Z TONU

Trzy z piotrkowskich zawodniczek wystartowały w WTK skrzatek. Były to wspomniane już wcześniej, 10-letnie Wiktoria i Ola oraz Ola Łysik, która ostatnio intensywnie rozwija swe umiejętności przeplatając treningi ze startami turniejowymi. Dziewczęta rywalizowały w trzech grupach, by wyłonić w nich kolejność. Najlepsze grały potem o miejsca 1-3, drugie o 4-6, a trzecie o 7-9. Grupy, zgodnie z rozstawieniem i bez porażek wygrały ich liderki: nr 1 Marta Jaśkiewicz, nr 2 Kinga Psut i nr 3 Wiktoria Molińska. Po rozegraniu meczów o miejsca, kolejność ostateczna w turnieju była następująca:

1. Marta Jaśkiewicz - ST Eurotenis Łódź
2. Kinga Psut TUKS - TUKS Smecz Tomaszów Maz.
3. Wiktoria Molińska - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
4. Ola Nadajewska - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
5. Daria Walczak - ST Eurotenis Łódź
6. Ola Komala - ST Eurotenis Łódź
7. Dominika Paczena - NST Śląskie
8. Ola Cynkier - ST Eurotenis Łódź
9. Ola Łysik - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Cztery Ole i pozostałe zawodniczki grały także debla. W finale Marta Jaśkiewicz i Daria Walczak pokonały zacięte 10-letnie piotrkowianki Olę Nadajewską i Wiktorię Molińską 2/6,6/2,10/8.

SKRZATY - DOMINACJA ZAWODNIKÓW "KOZICY"

Ośmiu zawodników, w tym 5 z TUKS Kozica rozpoczęła rywalizację w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Losowanie sprawiło, że w grupie A rywalizowali sami zawodnicy najlepszego piotrkowskiego klubu, a w drugiej B jedynie jeden jego przedstawiciel. Po rozegraniu meczów kolejność w grupie A była następująca:

1. Patryk Garwacki - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Kacper Błaszczyk - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
3. Filip Sobisz - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
4. Maksymilian Pawlicki - TUKS Kozica Piotrków Tryb.,

a w grupie B:

1. Aleksander Pawlicki - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Filip Kolasiński - WKT Mera Warszawa
3. Juliusz Lesman - PKT Pabianice
4. Maksymilian Rycerz - PKT Pabianice.

W finale Aleksander Pawlicki pokonał Patryka Garwackiego 6/7(5),6/4,10/6, w meczu o III miejsce Kacper Błaszczyk wygrał 6/4,6/7(4),14/12 z Filipem Kolasińskim, piąty był Julek Lesman pokonując 6/2 Filipa Sobisza, a siódmy Maksymilian Rycerz pokonując 6/3 swego imiennika Pawlickiego.

Chłopcy także dobrali się w pary deblowe i rozegrali turniej. W finale Patryk Garwacki i Aleksander Pawlicki pokonali 7/6(5),6/7(4),10/2 Kacpra Błaszczyka i Filipa Kolasińskiego, a trzecie miejsca przegrywając w półfinałach zajęły pary: Filip Sobisz - Maksymilian Rycerz i Juliusz Lesman - Maksymilian Pawlicki.

Drugi halowy piotrkowski turniej krasnali i skrzatów bezdyskusyjnie zdominowali zawodnicy trenera Wiesława Kozicy. Na 32 premiowane miejsca na podium zdobyli ich równo połowę, bo 16. Cieszy podwójne zwycięstwo w nowych naszych barwach Aleksandra Pawlickiego do lat 12, po raz drugi III miejsce jego młodszego brata Maksymiliana, który pnie się w górę wśród krasnali, dominacja naszych krasnalek w macierzystej ich kategorii oraz zaciekła walka w skrzatkach, a także II miejsce "Kazika" w krasnalach i "opanowanie" całego turnieju skrzatów przez naszych 12-latków, tu przecież nie za wiele oddaliśmy rywalom.