Duży zaszczyt spotkał wychowanka TUKS Kozica Piotrków Tryb. Michała Sikorskiego, który dzięki swym umiejętnościom i dotychczasowemu dorobkowi sportowemu, powołany został do reprezentacji na Drużynowe Mistrzostwa Europy do lat 12, których pierwszy etap odbędzie się w czeskim Rakovniku, niedaleko Pragi w dniach 21-24.07.2011. To również wspaniałe wyróżnienie dla szkoleniowców Michała - trenerów Wiesława Kozicy i Bartłomieja Sobczyka.

To już trzeci wychowanek w trenerskiej karierze Wiesława Kozicy, który dostąpił zaszczytu reprezentowania Polski w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Wcześniej oprócz Michała Polskę reprezentowali Maciej Smoła i Kamil Majchrzak. Maciek wystąpił nawet w mistrzostwach świata, które rozgrywano w Meksyku, o czym pisaliśmy na naszej stronie.

Ogółem w mistrzostwach wystąpi 30 narodowych reprezentacji podzielonych na cztery Zony. W czeskim Rakovniku w Zonie A oprócz Polski wystąpią silne drużyny: Austrii, Belgii, Czech, Finlandii, Rosji i Ukrainy. Pozostałe rywalizacje strefowe odbędą się jeszcze w rumuńskiej Timisoarze, gdzie rok temu awans do ośmiodrużynowego turnieju finałowego wywalczyła reprezentacja Polski z naszym obecnie Piotrkiem Matuszewskim, holenderskim Hare i włoskim Salo. Najlepsze dwie drużyny każdej ze stref wystąpią w finale we włoskim Alghero w dniach 04-07.08.2011.

Oprócz Michała Sikorskiego reprezentację stanowią jeszcze Kacper Żuk z Legii Warszawa i Konrad Fryze z RKT Radom - trener Jarosław Krajowski-Kukiel.