Wszyscy w myślach mają już zbliżające się wielkimi krokami wakacje, a w Łęczycy na kortach MMKT dyrektor turnieju Grzegorz Jasiński zarządza OTK Super Serię skrzatów i skrzatek do lat 12. Melduje się na niej oczywiście silna, siedmioosobowa grupa piotrkowskich tenisistów z TUKS Kozica. Melduje się i oczywiście za sprawą Michała Sikorskiego i Alka Pawlickiego odgrywa tam dominującą rolę.

Ale po kolei. W turnieju głównym chłopców sędzia Janusz Sewastianow losuje 23 uczestników. Rzecz jasna rozstawia 8 i dolosowuje 15. U dziewcząt bardziej ciasno, bowiem stawia się 28 zawodniczek.

U chłopców w I rundzie singla "poległ" tylko z naszego klubu 10-latek Max Pawlicki, po porażce 0/6,0/6 z Kacprem Dworakiem. Wygrał za to jego starszy o dwa lata brat Alek 6/1,6/0, także z 10-letnim Patrykiem Niełacnym z PKT Pabianice. W II rundzie nr 1 Michał Sikorski TUKS Kozica wygrywa 6/1,6/1 z Michałem Woźniakiem ST Tie Break Warszawa, nr 7 Kacper Błaszczyk TUKS Kozica 6/4,6/2 z Adamem Kwiatkowskim, także z Tie Breaka, a Alek Pawlicki wygrywa 6/4,4/6,10/6 z kolegą klubowym Patrykiem Garwackim, rozstawionym z nr 5. Ćwierćfinały. Odpada Kacper Błaszczyk 0/6,0/6, "ładując się" na Michała Sikorskiego, a Alek Pawlicki wychodzi zwycięsko 7/5,6/0 z pojedynku z nr 3 Jakubem Koziołem ŁKT Łódź. W półfinałach Michał Sikorski pokonuje 6/3,6/3 Tomka Dudka TKKF Falenica Warszawa, który gości u nas w drużynie, w letniej edycji DMP skrzatów. Alek Pawlicki ulega zaś 1/6,4/6 Danielowi Michalskiemu z warszawskiego Tie Breaka. W finale 6/4,6/2 tryumfuje Michał Sikorski zwyciężając znanego nam już Daniela Michalskiego.

Sukcesem naszych zawodników kończy się również debel, w którym zwycięża para Michał Sikorski - Aleksander Pawlicki. Niespodziankę w pierwszej rundzie sprawia Max Pawlicki, który w parze z Danielem Patoletą Eurotenis Łódź wygrywają 6/1,6/0 z Hubertem Kalczyńskim MMKT Łęczyca i Bartoszem Meskiem ST Winners Łódź. Dalej wpadają niestety na parę nr 1 Tomasz Dudek TKKF Falenica Warszawa - Jakub Kozioł ŁKT Łódź i przegrywają 3/6,0/6. Patryk Garwacki TUKS Kozica w parze z Kacprem Dworakiem Eurotenis Łódź rozstawieni z nr 4 przechodzą I rundę wolnym losem , a potem ulegają w "ćwiartce" 4/6,4/6 Janowi Gałce Warszawianka i Filipowi Szymańskiemu ST Tie Break Warszawa. Michał Sikorski z Alkiem Pawlickim, jako nr 2 tez pauzują w I rundzie, dalej wygrywają 6/2,6/2 z Juliuszem Lesmanem i Dominikiem Śliwińskim z PKT Pabianice. W półfinale takim samym wynikiem pokonują pogromców Garwackiego i Dworaka, czyli Gałkę i Szymańskiego i w finale tryumfują 6/4,6/1 z parą nr 1 Tomasz Dudek TKKF Falenica Warszawa - Jakub Kozioł ŁKT Łódź. Dla Michała to nie nowość, ale dla Alka, to pierwsza zwycięska deblowa Super Seria.

Dziewczęta.

Nie miały większych problemów w I rundzie zawodniczki TUKS Kozica. Aleksandra Tomczyk pokonała 6/0,6/0 debiutującą na tak "szerokich wodach" reprezentantkę gospodarzy Julię Kominiak, a Kasia Mroczkowska rozstawiona z nr 7 6/1,6/1 Natalię Kwiecień z ŁKT Łódź. Druga runda okazała się za trudna dla Oli Tomczyk, uległa rozstawionej z nr 3 Emmie Zakordoniec z warszawskiej Mery 3/6,1/6. Kasia zaś pokonała swoją imienniczkę z WTS Deski Warszawa - Kiryluk 6/3,7/5. Wpadając w ćwierćfinale na nr 1 Annę Hertel KT Legia Warszawa uległa po dobrej grze 4/6,2/6.

W deblach Kasia zagrała z Martą Kanią AZS Łódź i uzyskały rostawienie z nr 4 i tym samym wolny los w tym turnieju. Ola Tomczyk w parze z Katarzyną Kiryluk także wylosowały wolny los, ale w ćwierćfinale obie pary z piotrkowskimi zawodniczkami wpadły na siebie. Innego wyjścia nie było. Jedna z par musiała odpaść z dalszych gier. Kania i Mroczkowska pokonały Tomczyk i Kiryluk 2/6,6/4,10/7. Dalej w półfinale debel Kania Mroczkowska uległy 1/6,4/6 parze nr 1 Marta Bogucka KT Nasza Lechia Gdańsk - Anna Hertel KT Legia, zajmując III miejsce.

Główne "Trofea Sióstr Radwańskich" powędrowały dwukrotnie do Michała i w deblu dla Alka. Gratulacje chłopcy!!!