Po zakończeniu sezonu tenisowego 2022 WZT Łódź ogłosił generalne listy klasyfikacyjne w rywalizacji krasnali i krasnalek do lat 10 województwa łódzkiego. Wśród chłopców sklasyfikowano 48 młodych tenisistów, a wśród dziewcząt 30 zawodniczek. Razem więc 78 młodych tenisistów i tenisistek uczestniczyło w tej rywalizacji turniejowej, co może lekko napawać frekwencyjnym, lecz nie potencjalnym (poza pojedynczymi przypadkami) optymizmem w naszym województwie. Na 48 chłopców sklasyfikowano bowiem z naszego województwa 14 zawodników, a wśród dziewcząt na 30 – 14 zawodniczek. Biorąc to pod uwagę, jasno widać, że „kolorowy” program Tenis 10, tak optymistycznie i głośno forowany przez ITF i PZT, nie idzie w naszym województwie jakościowo w pożądanym kierunku.

Na 28 tegorocznych turniejów, 21 zorganizował TUKS Kozica Piotrków Tryb.(!), 4 MMKT Łęczyca i 3 PKT Pabianice. Dziwi tu wyraźnie pasywna postawa łódzkich klubów w tym zakresie i pozostałych miast naszego województwa poza Łęczycą i Pabianicami, którą pozostawiamy bez komentarza.

Rekordową była liczba zorganizowanych turniejów zaliczanych do klasyfikacji WZT Łódź w sezonie 2018, kiedy to rozegrano ich aż 43!!!

Dziewczęta, co widać z list klasyfikacyjnych, rozegrały w tym sezonie 19 turniejów zaliczanych do klasyfikacji WZT, a chłopcy 28.

Wśród dziewcząt w klasyfikacji generalnej sezonu 2022 triumfowała, jak przed rokiem Natasza Kleszcz TUKS Kozica Piotrków Tryb. z dorobkiem 181 pkt., która wzięła udział w 7 turniejach, wygrywając 4 z nich. Druga była 9-letnia Tola Cywińska AZS Łódź – 109 pkt., a trzecia  Laura Czajka Winners ST J.Wolniak Łódź -108 pkt.

U chłopców zwycięzcą cyklu został ponownie Bartosz Borowiec PKT Pabianice, który rozegrał 8 turniejów, wygrywając 5 z nich i gromadząc 218 pkt. Tuż za Bartkiem, na miejscu drugim uplasował się po raz pierwszy w historii rywalizacji krasnali WZT Łódź, zawodnik spoza województwa łódzkiego, 9-letni Bartosz Nowak Matchpoint Żyrardów - 193 pkt., a na miejscu trzecim rywalizację zakończył także 9-latek Bruno Socik TUKS Kozica Piotrków Tryb. – 141 pkt.

TUKS Kozica, jak niemalże każdego roku w tej rywalizacji, znów ma powody do dumy, bowiem rywalizację dziewcząt wygrała Natasza Kleszcz, która tym samym po raz drugi zapewniła sobie miejsce na Liście Honorowej Zawodników WZT Łódź, gdzie umieszczane są najlepsze trójki zawodników z województwa łódzkiego w kategoriach młodzieżowych, a Bruno Socik był trzeci, także z ciężko wywalczonym miejscem na honorowej liście WZT Łódź.

Liderami listy wyjściowej na sezon 2023 są Tola Cywińska i Bartek Nowak.

*Archiwum i aktualne klasyfikacje publikowane są zawsze w linku „Listy WZT krasnali” na stronie internetowej www.teniskozica.pl.