W niedzielne popołudnie 14.01.2024 na kortach pod piotrkowskim balonem odbył się drugi w tym sezonie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kandy Cup 2024 krasnali do lat 10.

Do turnieju, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, zweryfikowało się 7 tenisistów, których we wstępnej fazie drogą losowania podzielono na dwie grupy. W grupach rywalizowano systemem "każdy z każdym".

Trzyosobową grupę A wygrał Bartosz Wasik KS Tęcza-Społem Kielce przed Nikodemem Jakubikiem TUKS Kozica i Aleksandrą Góralczyk PKT Pabianice. W grupie czteroosobowej najlepszym był debiutujący w piotrkowskich turniejach Leon Walicki AT A.Kerber Puszczykowo, drugi Bartosz Iwon TUKS Kozica, trzeci jego klubowy kolega Aleksander Szulc-Czerwiński, a czwarty, także debiutant Tomasz Paszta PT Olimpia Poznań.

Do fazy półfinałów awansowało po dwóch najlepszych zawodników obu grup. Na tym etapie Bartosz Wasik pokonał 4/2 Bartosza Iwona, a Leon Walicki w takim samym stosunku Nikodema Jakubika. W meczu finałowym triumfował Leon Walicki pokonując Bartosza Wasika 4/1. Trzecie miejsce na podium wywalczył Nikodem Jakubik po zwycięstwie 4/0 nad Bartoszem Iwonem.

W meczu o miejsca 5-6 Aleksander Szulc-Czerwiński pokonał Aleksandrę Góralczyk 4/0. Miejsce 7 zajął Tomasz Paszta.

Tegoroczne turnieje organizowane przez TUKS Kozica i zaliczane do rankingu WZT Łódź zyskały sponsora firmę Kandy, która została fundatorem pucharów i medali w rywalizacji Kandy Cup 2024 zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Puchary, medale oraz dyplomy wręczył na piotrkowskim podium w imieniu organizatora i sponsora turnieju - Wiesław Kozica.

Kolejny turniej już za tydzień – zapraszamy do walki o wspaniałe trofea!